Klacht: Hier ook niets ontvangen.

Boomschors op 20 oktober 2014 over www.DrogisterijThuis.nl in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 20 oktober 2014

Een klant van www.DrogisterijThuis.nl heeft meer dan een maand geleden een bestelling geplaatst, maar heeft deze nog steeds niet ontvangen. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen via e-mail en telefoon, blijft de klant zonder reactie en vraagt nu om een terugbetaling. De klant uit zijn frustratie over de slechte service en het gebrek aan communicatie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Bestel hier niets even voor reactie hieronder: je kunt naar je centen fluiten! Ik heb meer dan een maand geleden iets besteld maar tot op heden helemaal niets ontvangen. Ook het telefoonnummer is niet bereikbaar, je krijgt een buitenlandse voicemail. Veel mailtjes verzonden met de vraag waar mijn spullen bleven maar geen reactie, daarna verzocht mijn geld te willen terug hebben maar natuurlijk krijg je daar dan ook geen reactie op! Schandalig dat dit bedrijf een thuiswaarborg gebeuren heeft. Als je kijkt hun site en kijkt bij bestelling. Lees je helaas bestelling betaald maar dan helemaal niets. Ik baal hier ontzettend van want ik heb zeer weinig geld.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug! Niets meer niets minder.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over www.DrogisterijThuis.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over www.DrogisterijThuis.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM