Klacht: Waterig bier

Woutervb95 op 21 september 2014 over Hertog Jan in de categorie Bier

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hertog Jan has resolved this complaint
Klacht opgelost op 25 april 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste klacht melder. Wij zijn sinds kort actief op Klacht.nl, derhalve hebben wij uw klacht niet eerder opgepakt. Omdat de klacht gedateerd is, en waarschijnlijk al via één van onze andere kanalen is afgehandeld, zetten wij deze op 'opgelost'. Mocht...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Hertog Jan
Categorie Bier
Status Opgelost
Datum 21 september 2014

Een jongeman, die recent 19 jaar is geworden, merkte tijdens zijn feest dat het Hertog Jan bier waterig smaakte. Hij en zijn vrienden waren het erover eens dat dit niet in orde was, wat leidde tot de aankoop van ander bier om de viering alsnog te redden. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik ben recentelijke 19 jaar geworden en wilde dat vieren met een heuse knalfuif. Dat gaat natuurlijk niet zonder een ijskoud Hertogje. Echter had ik na de eerste slok al door dat er iets mis wat. Het bier smaakte anders. Iedereen wat het met me eens, en het bleef niet bij een waterig flesje, nee ze waren het nagenoeg allemaal (!).

Dus tot mijn onvrede ben ik toen als een gek naar de winkel geweest om zodoende nog nieuw bier te halen om de dag nog te laten slagen. Uiteraard heb ik toen niet opnieuw Hertog meegenomen.

Gewenste Oplossing:

Een vergoeding van de gekochte kratten. Aangezien ze allemaal waterig en ondrinkbaar waren. Ik vind het ook zeer spijtig want ik drink al sinds jaar en dag Hertog omdat het toch echt mijn favoriet is.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hertog Jan over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hertog Jan in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hertog Jan een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hertog Jan

Heeft op 25 april 2018 om 12:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klacht melder. Wij zijn sinds kort actief op Klacht.nl, derhalve hebben wij uw klacht niet eerder opgepakt. Omdat de klacht gedateerd is, en waarschijnlijk al via één van onze andere kanalen is afgehandeld, zetten wij deze op 'opgelost'. Mocht dit niet het geval zijn dan wil ik u vragen om de klacht opnieuw te melden via de website van Hertog Jan en door te klikken naar contact, zodat wij deze alsnog inhoudelijk kunnen behandelen. Met vriendelijke groet, de assistent van de brouwers

Woutervb95

Heeft op 05 september 2019 om 12:36 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Vier jaar te laat

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM