Klacht: dwingende dringendheid om tegen morgen (16 mei 2019) bepaalde schuld te betalen

user-1514440 op 15 mei 2019 over hendriks.store in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 15 mei 2019

Een consument ontving op 15 mei 2019 een dringende oproep van Hendriks Incasso om een bedrag van €445,- te betalen voor een vermeende schuld aan Daily Orders. De consument was niet op de hoogte van deze schuld en ontving geen eerdere aanmaningen, ondanks de bewering van het incassobureau dat er een bandopname van de overeenkomst zou bestaan.

Mijn Klacht:

Sint-Katelijne-Waver, 15 mei 2019

Beste,

Vandaag kreeg ik rond het middaguur een oproep van het kantoor Hendriks Incasso met het verzoek om tegen morgen een bedrag van €445,- dringend te betalen. Ik vroeg hem waarover de zaak ging. Het ging over de firma Daily Orders die blijkbaar op maandelijke basis couponkortingen en andere aanbiedingen naar mij stuurde en waarop ik maandelijks moest ingaan en die blijkbaar mij reeds in oktober 2018 een aanmaning tot betalen zouden gestuurd hebben.Helaas ben ik van deze aanbiedingen niet op de hoogte en heb ik echt geen aanmaningsbrief ontvangen. Hij beweerde ook dat van de overeenkomst een bandopname zou bestaan. Ik ben ook in mijn mails gaan kijken van de laatste twee jaren en heb gezocht naar enige aanbiedingen in nieuwsbrieven afkomstig van de onderneming Daily Orders. (mogelijke websites waarnaar ik nu gezocht heb, zouden kunnen zijn : dailyorders.com of www.couponzguru.com of www.couponsplusdeals.com). NB: Het contactadres van de onbeveiligde website dailyorders.com is in Bangalore, India.

Ik ben een dame van 60 uit België en ben me ervan bewust dat ik alles niet zo goed meer onthoud maar van deze firma heb ik zeker geen post gekregen.

Die persoon aan de telefoon wou weten of ik dan onmiddellijk naar mijn computer zou gaan om mij te assisteren bij de betaling!! Ik heb geantwoord dat ik dit niet doe omdat ik aan onze vaste telefoonlijn stond in de gang en niet bij mijn computer sta. Ik heb ook hem laten weten dat ik slechts alleen bij de bank ga betalen en dat hij zelf de bijzonderheden van de betaling ook op mail moest zetten.

Hij vertelde mij ook als ik niet betaalde dat mijn dossier naar de rechtbank gestuurd zou worden en dat het mij dan zeker € 4000,- zou kosten, dat ik een advocaat zou nodig hebben en dat mijn bankrekening in beslag zou genomen worden.

Bovendien moet ik die € 445,- tegen morgen betalen aan een firma met de naam Alantis, blijkbaar een onderneming in Spanje (volgens mijn opzoeking op internet) met een Poolse bankrekening bij de ING bank. Ik vind dit heel hallucinant!!

Kan u mij adviseren hierover aub, vooral omdat ik te maken heb met een Nederlands incassobureau.

Mvrgr,

Rina Slagmolen

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen weten hoe zij aan dit bedrag komen? Waarover het precies gaat? Alles klonk mij zo vaag. Of ze mij een factuur kunnen laten zien? Of tenminste bij deze firma kunnen opvragen. Indien er een bandopname bestaat, zou ik die kunnen beluisteren vóór er naar de rechtbank gegaan moet worden? En of ik hoegenaamd die € 445,- tegen morgen moet betalen. Zou u mij aanraden dat ik zelf een advocaat onder de arm neem? En eventueel zelf naar de rechtbank stap? Waarom dreigt hij zo, gewoon om de schrik op mijn lijf te jagen!!!!

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over hendriks.store

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over hendriks.store nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM