Klacht: Verlopen, ik wist niet wat de datum was

Denisevanhees op 10 januari 2015 over HEMA Lekker Weg in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Nieuwe klacht
Datum 10 januari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb ergens vorig jaar een bon gehad van HEMAlekkerweg. Op de bon zelf staat geen datum vermeld, en ik heb natuurlijk de kassabon ook niet gekregen.
Toen ik net wilde inloggen op de site van HEMA kreeg ik te zien dat de bon was verlopen.

Ik zag dat de bon een jaar geldig is. Opzich kan ik wel begrijpen dat er een datum aan zit, dat is logisch. Maar ik wist niet wanneer mijn bon zou verlopen, en in bijgeleverde folder kan ik ook nergens zien hoe ik de datum zou kunnen bekijken.

Erg vervelend want volgens mij zijn die bonnen niet heel goedkoop.

Gewenste Oplossing:

Het verlengen van de bon zodat ik alsnog mijn cadeaubon kan gebruiken. En in het vervolg duidelijk een datum op de bon zetten, of laten weten waar je de uiterste gebruiksdatum kunt zien.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA Lekker Weg

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA Lekker Weg nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM