Klacht: lekker weg bon een maand verlopen

D.W. op 24 juni 2013 over HEMA Lekker Weg in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Nieuwe klacht
Datum 24 juni 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Onze bon diner voor twee is in mei vorig jaar gegeven en blijkt nu in juni niet meer geldig te zijn. Op de kaart staat inderdaad dat deze een jaar geldig is maar mijns inziens is dit wettelijk niet juist. Er mag op cadeaubonnen geen geldigheidsdatum staan en dat vind ik ook terecht. Het vertegenwoordigt geld, veel geld en dit kan na een jaar niet ineens geen meer waarde hebben. Er moet iets voor geboden worden. De hema wil niets doen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben van mening dat ze de kaart moeten verlengen of terugbetalen of er een nieuwe kaart voor in de plaats moeten geven.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA Lekker Weg

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA Lekker Weg nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM