Klacht: Niet transparant over absurd hoge prijzen voor 24/7 storingsdiensten (elektra)

Steven Susan op 18 september 2024 over HBM installateurs in de categorie Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Nieuwe klacht
Datum 18 september 2024

Een klant van HBM installateurs uit Capelle a/d IJssel uit kritiek op de transparantie van de prijzen voor hun 24/7 storingsdiensten. Na een stroomstoring op een zondag werd een prijsopgave van €673 gepresenteerd, inclusief verschillende kosten zoals een aardlekautomaat en een zondagstoeslag, wat de klant als absurd hoog ervaart. De klant voelt zich opgelicht door de onverwacht hoge kosten en het gebrek aan duidelijke communicatie over de toeslagen voorafgaand aan de service.

Mijn Klacht:

Wij zijn opgelicht door HBM installateurs uit Capelle a/d IJssel.
In verband met stroomstoring op zondag overdag via Elektrabedrijf.nl afspraak gemaakt.
Voorrijtarief van €39 is keurig en er wordt gemeld dat er een zon- en feestdagentoeslag geldt. De hoogte daarvan is nog niet bekend.
De monteur maakt een prijsopgaaf en dan is die toeslag ook bekend.
Prijsopgave van €673 inclusief voorrij tarief €39, aardlek automaat €280 (want dat lijkt de oorzaak van de storing), diagnose en start €179 en zondagstoeslag €175. Ok, we zijn akkoord. Het is een noodgeval.
3 uur later inclusief 1 uur materiaal halen en wachten totdat de monteur van Liander (bleek toch ook daar iets fout te zetten) krijgen we de iPad onder ogen de prijsopgave die we hebben ondertekend (€673) weer te zien. Met een totaalfactuur van €1444,74.
Pardon? Tja meerwerk à €37,10 per 10 minuten. We schrikken ons rot! Reactie van de monteur (aardig, kundig, klantvriendelijk, dat zeker): “oh, had ik dat niet gezegd?”
Direct pinnen is de regel. Dat hebben we overrompeld gedaan.
Om dan ook nog te ontdekken dat de aardlekautomaat van €280 ex btw overal verkrijgbaar is voor €29,75 incl btw. En dan staat er ook nog een niet nader toegelichte post €150 voor herstelwerkzaamheden???

Hebben het bedrijf 3x gemaild. Ze blijven beweren dat ze transparant en eerlijk zijn over hun tarieven – niet dus – en dat hoge marges op materialen normaal zijn in de branche – ok, maar 10x over de kop?.
Verder de bewering dat de monteur de tarieven voor meerwerk heeft genoemd, wat niet het geval is. En dat wij regulier tarief verwachten voor storingsdienst 24/7. Ook dat klopt niet.
Maar sec gezien €451,85 per uur vragen (exclusief die €30 voor materialen)? Dat noemen wij oplichterij.

Gewenste Oplossing:

Restitutie van het meerwerk en herstelwerkzaamheden (niet toegelicht) zodat wij het bedrag betalen waarvoor we getekend hebben.
Voor toekomstige klanten: transparantie vooraf van Elektrabedrijf welke installateur komt en welke tarieven worden gehanteerd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HBM installateurs

Reactie van de melder van de klacht Steven Susan

1 jaar geleden - Er is 3x bot gereageerd en met leugens: dat de monteur ons heeft ingelicht over het tarief voor meerwerk, dat ze transparant zijn en dat wij een regulier tarief verwachten voor een 24/7 storingsdienst en dat verwachtten wij niet. Maar bijna €1500 voor 3 uur werk en €30 materiaalkosten is buiten proportie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HBM installateurs nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Steven Susan
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM