Klacht: slechte service en behandeling

mevrouw Carniel op 03 januari 2015 over Hans Anders in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hans Anders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 januari 2015
Reactie van het bedrijf:

opgelost

Status Opgelost
Datum 3 januari 2015

Een klant van Hans Anders in Alphen aan den Rijn ervoer problemen met een nieuwe bril, waarvan het glas uit de montuur viel door een gebroken schroefje. Na terugkeer naar de winkel en een poging van een medewerker om het probleem op te lossen, kreeg de klant te horen dat er niets meer aan de bril kon worden gedaan. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

ik heb vorig jaar eind november 2013 een nieuwe bril gekocht bij hans anders in alphen aan den rijn.ik gebruik deze bril zo af en toe eens,dit omdat ik verder lenzen draag.half december dit jaar (2014) deed ik mijn bril op en ik schrok want mijn glas viel er ineens uit.het schroefje was gebroken.dus ik ben met de bril terug gegaan naar de winkel in alphen aan den rijn.en het verhaal uitgelegd en gevraagd wat nu te doen?een mevrouw hielp mij en keek er naar en haalde toen haar collega erbij.dat was een meneer.hij nam de bril over en ging ermee naar achter.hij zou wel even proberen het schroefje eruit te boren.toen ik dat hoorde vroeg ik kan dat wel dan?en doet u wel voorzichtig.even later kwam hij terug de winkel in met mijn bril en met de mededeling ja mevrouw sorry maar ik kan er niks verder van maken.wat bleek nou hij had 1 gedeelte van het schroefje er uit proberen te boren,maar heeft daarbij ook gelijk het halve oogje weg geboord.dus ik werd een beetje boos.en vroeg wat nu?tja kreeg ik te horen hij was ook helemaal verroest mevrouw dus we kunnen er niet zo veel mee. en ik kreeg ook als antwoord :mevrouw ik kan voor u de glazen wel in een ander montuurtje slijpen.en de kosten van het nieuwe montuur enz zouden te rekening komen van mij zelf.nou daar was en ben ik het niet mee eens.
ten eerste: is de bril amper 1 jaar oud.
ten 2e:ik draag meestal lenzen en gebruik de bril voor af en toe eens.
ten 3e:lijkt het mij dat een bril niet mag gaan roesten het zat zelfs aan de binnenkant van de glazen,hoe word er dan van mij verwacht als ik buiten loop in de regen de bril droog te maken maar ook tussen het montuur en glas?????
ik wil graag dat ze het oplossen maar dan wel kosteloos.
ik kan maar 1 foto bijvoegen zodat jullie ook kunnen zien dat de bril helemaal aan het roesten was en dat het haakje doorgeboord is

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als ze de glazen in een nieuwe bril willen plaatsen als dat mogelijk is kwa nieuwe montuur en anders een hele nieuwe bril leveren.en dit wel zo spoedig mogelijk want ik kan nu niks zonder goede bril.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hans Anders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hans Anders in behandeling genomen

Bericht van Hans Anders

11 jaren geleden - klacht in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hans Anders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hans Anders

Heeft op 09 januari 2015 om 13:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

opgelost

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Hans Anders beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Goedemiddag, Sorry maar hans anders heeft alleen gebeld met de mededeling dat ik een ander montuur kosteloos uit mag zoeken maar dat de glazen wel over gezet moeten worden. Ik ben daar dinsdagochtend in de winkel geweest (Alphen aan den Rijn) maar ze hadden weinig monturen die zouden kunnen passen. Ze zouden nieuwe bestellen, maar ik heb verder nog niks van ze gehoord. Dus de klacht is Nog niet opgelost!!!!!!

mevrouw Carniel

Heeft op 09 januari 2015 om 18:10 geantwoord

Goedemiddag,
Sorry maar hans anders heeft alleen gebeld met de mededeling dat ik een ander montuur kosteloos uit mag zoeken maar dat de glazen wel over gezet moeten worden. Ik ben daar dinsdagochtend in de winkel geweest (Alphen aan den Rijn) maar ze hadden weinig monturen die zouden kunnen passen. Ze zouden nieuwe bestellen, maar ik heb verder nog niks van ze gehoord. Dus de klacht is Nog niet opgelost!!!!!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM