Klacht: slecht montuur geleverd

elsenfrans op 19 oktober 2014 over Hans Anders in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hans Anders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

verschillende keren VM bij klant ingesproken om contact met het filiaal op te nemen,.

Status Opgelost
Datum 19 oktober 2014

Mevrouw Van den Anker heeft een klacht ingediend over een slecht montuur van een bril dat zij via een spaarplan bij Hans Anders heeft aangeschaft. Hoewel de glazen van de bril goed zijn, is het montuur zwak en moet zij regelmatig terug naar de winkel voor reparaties. Ze verwacht een oplossing, aangezien zij nog twee jaar moet wachten voor een nieuwe bril.

Mijn Klacht:

hallo ik heb bij julie een spaarplanvoor de bril nu heb ik in juni een nieuwe bril mogen uitkiezen deze bril is 3 x niks op zijn zachts uitgedrukt de glazen zijn goed maar het montuur valt eeeeeeeeeeeerg tegen is zeer zwak elke paar weken moet ik naar de brillezaak om het te repereren
ik verwacht van julie goedemonturen zoals altijd je begrijp wel dat dit opgelost moet worden ik moet tenslotte nog 2 jaar wachte voor een andere
in beleefde afwachting
ik hb van vandaaag weer mijn aude op maar dat is nie de bedoeling
mvg mevr van den anker laurierstr 18 waalwijk

Gewenste Oplossing:

ik wens een ander montuur

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hans Anders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hans Anders in behandeling genomen

Bericht van Hans Anders

11 jaren geleden - klacht in behandeling

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hans Anders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hans Anders

Heeft op 24 oktober 2014 om 12:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

verschillende keren VM bij klant ingesproken om contact met het filiaal op te nemen,.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM