Klacht: slecht kleuren zien

HM26ljn80 op 30 juni 2014 over Hans Anders in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hans Anders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

klant krijgt onder garantie nieuwe glazen

Status Opgelost
Datum 30 juni 2014

Hendrik Sterk heeft een klacht ingediend over zijn nieuwe bril met blue filter van Hans Anders. Hij ervaart problemen met het inschatten van kleuren, vooral op zijn werk, en is teleurgesteld dat de glazen niet het gewenste effect hebben. Sterk vraagt om een oplossing voor dit probleem, dat hij als ernstiger beschouwt dan de voordelen van het blue filter.

Mijn Klacht:

Geachte heer / mevrouw,

Ik draag al jaren een bril van hans anders. Nu heb ik een paar maanden geleden een nieuwe bril gekocht met het blue filter. Er geen verschil te zien is mij verteld. Ik dus blue filter glazen besteld in mijn nieuwe bril. Nu heb ik al een paar keer het probleem gehad dat ik vooral in mijn werk een kleur verkeerd heb ingeschat. Omdat ik mijn bril opzet als ik wakker word en afzet als ik gaat slapen heeft het een poos geduurd voordat ik er achter kwam dat de glazen toch kleur verschil maken met de werkelijkheid. Hier ben ik van geschrokken. Ik heb dus eigenlijk niets aan deze glazen.
Hoe kunnen we dit oplossen? Het probleem is groter dan het voordeel van het bluefilter. Ik hoor graag van u.

Mvrgr Hendrik Sterk
Lodewijk van nassau straat 21 in leerdam

Gewenste Oplossing:

Als ik glazen heb zonder bluefilter.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hans Anders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hans Anders in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hans Anders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hans Anders

Heeft op 30 juni 2014 om 10:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

klant krijgt onder garantie nieuwe glazen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM