Klacht: Onvoldoende zicht met basis vision

Leyssens Theo op 23 februari 2015 over Hans Anders in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hans Anders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 april 2015
Reactie van het bedrijf:

klacht is opgelost

Status Opgelost
Datum 23 februari 2015

Een klant van Hans Anders heeft een klacht ingediend over een multifocale bril die hij op 6 februari 2015 heeft besteld. Hij ervaart onvoldoende zicht en moet zijn hoofd draaien om goed te kunnen zien, wat leidt tot frustratie. Ondanks zijn verzoek om een terugbetaling, werd hem geadviseerd om aan de situatie te wennen.

Mijn Klacht:

Op 6-2-15 bestelde ik een multifocale bril basis vision.
Er werd mij verteld dat ik wel iets met mijn hoofd zou moeten draaien om goed te kunnen zien. Ik had tenminste verwacht dat ik een a5 formaat zou kunnen lezen zonder te draaien. Nu blijkt dat ik maar een oppervlakte van ongeveer 12cm bij 12cm duidelijk zie. Als mensen me bezig zien met het verschuiven van mijn blad papier of het draaien van mijn hoofd dan denken ze dat in Parkinson heb. Maar ik moet daar maar aan wennen wordt me verteld. En dat is wat ik juist niet wil. Na 4 weken zal dat gezichtsveld zeker niet toenemen, wel mijn ergernis. Met een leesbril van 2 à 3 euro van Aldi of Lidl lees ik vlot een a4 formaat zonder met mijn hoofd te moeten draaien. Liefst zou ik de bril teruggeven en mijn geld terug krijgen.
Mvg,
Leyssens Theo

Gewenste Oplossing:

Bril terug geven en geld terug krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hans Anders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hans Anders in behandeling genomen

Bericht van Hans Anders

11 jaren geleden - klacht in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hans Anders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Hans Anders beoordeeld.

Hans Anders

Heeft op 07 april 2015 om 14:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

klacht is opgelost

Leyssens Theo

Heeft op 07 april 2015 om 15:27 geantwoord

Zeer tevreden over de oplossing. Winkelverantwoordelijke was zeer vriendelijk en behulpzaam en heeft veel betere uitleg gegeven dan eerste verkoopster. Indien ik eerst door haar bediend was geweest dan zou het probleem zich waarschijnlijk niet hebben voorgedaan. Mvg.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM