Klacht: onbeschoft personeel

binkywodan1966 op 30 augustus 2013 over Hans Anders in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hans Anders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 13 september 2013
Reactie van het bedrijf:

Klacht is besproken en opgelost,

Status Opgelost
Datum 30 augustus 2013

Een klant van Hans Anders ervoer onbeschoft gedrag van het personeel tijdens twee bezoeken aan de winkel. Bij het vragen naar vergoedingen voor een oogmeting en aanbiedingen voor brillen, ontving de klant en zijn man onvriendelijke en ongepaste reacties van de medewerker. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Afgelopen zaterdag ging ik in een vesteging van u binnen om te vragen voor een oogopmeting en de vraag wat krijg ik vergoed ? Krijg ik als opmerking nou er zijn 1001 en 1 verzekeringen dus dat weet ik niet uit mijn hoofd als u het niet erg vind. Ik dacht deze man heeft zijn dag niet dus ben weer gegaan. Vandaag het opnieuw geprobeerd en mijn ogen laten opmeten. Toen ik een bril wou uitzoeken vroeg mijn man heel normaal of er ook aanbiedingen waren ? Wat schets mijn verbazing , zegt die man dat kan je toch zien wat er hier in de winkel hangt, waarop mijn man zegt nou het was maar een vraag. Vervolgens zegt mijn man nou raar antwoord en als het zo moet ga ik wel ergens anders heen, waarop hij zegt nou dan doet u dat toch want mensen gaan toch van de een na de ander en ik maak mij niet meer druk op deze leeftijd. Nou toen brak bij ons de klomp. We zouden gaan voor 2 brillen , maar met zo,n service in Oosterwolde Friesland zal ik nooit iemand aanraden om nog ooit een bril bij jullie te kopen. Mijn mening schop die man met pensioen en zet er een opgewekt iemand voor terug. Dit is ronduit onbeschoft

Gewenste Oplossing:

Dat laat ik helemaal aan jullie over, want heb hier een hele rare smaak van gekregen .

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hans Anders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hans Anders in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hans Anders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hans Anders

Heeft op 13 september 2013 om 11:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht is besproken en opgelost,

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM