Klacht: Misleiding

Gerriedenuijl op 04 december 2013 over Hans Anders in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hans Anders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 4 december 2013
Reactie van het bedrijf:

Klacht door klant dubbel gemeld en is al besproken en uitleg gegeven aan klant

Status Opgelost
Datum 4 december 2013

Een klant van Hans Anders heeft een klacht ingediend over een misleidende brief die persoonlijke aanbiedingen voor een bril bevatte. Ondanks de aantrekkelijke prijs van 125 euro, bleek dat mensen met een te slechte oogsterkte niet in aanmerking kwamen voor de aanbieding, wat de klant als verwarrend en onterecht ervaart. De verkoopster kon hier niets aan veranderen, wat leidde tot frustratie bij de klant.

Mijn Klacht:

Dit is de 2-de melding van de misleidende brief die ik kreeg op persoonlijke naam.
Een mooie aanbieding ( bril voor 125, euro ) maar mensen met te slechte ogen komen niet in aanmerking zei de verkoopster. Raar toch ! Als je ogen te slecht zijn kom je niet in aanmerking voor een aanbieding. De verkoopster heeft de brief uitgelegd, maar zei kan hier niets aan doen. Ik wil dus gewoon deelnemen aan deze aanbieding.

Gewenste Oplossing:

Dat deze aanbieding ook voor mij is bedoeld! Waarom krijg ik deze aanbieding anders!!! Thuis gestuurd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hans Anders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hans Anders in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hans Anders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Hans Anders

12 jaren geleden - in behandeling

Hans Anders

Heeft op 04 december 2013 om 16:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht door klant dubbel gemeld en is al besproken en uitleg gegeven aan klant

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Hans Anders beoordeeld.

Gerriedenuijl

Heeft op 05 december 2013 om 00:04 geantwoord

De klacht is niet opgelost !

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM