Klacht: Onbeschoft personeel

Suzanna93 op 09 augustus 2013 over GVU in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf GVU
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 9 augustus 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Nadat ik met mijn vriendin wilde stappen stonden wij te wachten op de bus. De bus was al 5 minuten te laat dus ik stak een sigaret op. Uiteindelijk komt de bus uiteindelijk. Ik gooi mijn sigaret weg blaas uit, stap in de bus en check in. Waarop de reactie was van de buschauffeur asociaal wijf. Ik zo pardon, ja je rookt in mijn bus wijf.
Ik dacht laat maar gaan, vervolgens weigert de buschauffeur te stoppen bij rozenstraat, de halte waarbij wij eruit moesten. Gelukkig kwamen andere reizigers in opstand om alsnog te stoppen.
Ik heb het kenteken van de bus opgeschreven want ben erg ontdaan door deze buschauffeur.
Bn-bf-85, lijn 34 23:00

Gewenste Oplossing:

Deze man cursus krijgt over hoe hij om gaat met zijn gasten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GVU

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GVU nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten