Klacht: Bus op twee dagen niet komen opdagen

hamplak op 08 juli 2015 over GVU in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf GVU
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 8 juli 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zaterdag 4 juli om 19.00 stond ik gereed bij bushalte diakonessenhuis, bus 8. Deze kwam echter niet opdagen! toen er later wel een bus langs kwam rijden, stopte deze niet bij de halte, terwijl de bus niet vol was en er ruim 8 man bij de halte stond. 9292 gaf aan dat de bus gewoon netjes langs gereden was, ookal was dit niet het geval. Na 45 minuten wachten ben ik naar het station gaan lopen
Vandaag, dinsdag 7 juli, stond ik om 16.00 opnieuw bij de halte. Om 16.06 zou de bus aankomen. Om 16.15 ben ik maar 9292 gaan checken, want de bus was alweer te laat. Daar stond aangegeven dat de bus om 16.16 aan zou komen. Na nog langer wachten keek ik opnieuw op 9292, en daar stond dat de bus om 16.18 bij de halte was gestopt, maar dit was niet waar! Uiteindelijk kwam de bus iets over half aan. Dit was echter de volgende bus. Er is dus een volledige bus uitgevallen oid zonder de reizigers dit te laten weten. Ik vind dit ongehoord en heb beide dagen enorme vertraging opgelopen. Bussen niet laten rijden Is 1 ding, maar vervolgens de reizigers voor veel houden door te zeggen dat de bus al Is geweest gaat wel heel ver. Dit is tweemaal dezelfde halte geweest. Ik hoop dat hier snel wat aan wordt gedaan want dit kan echt niet. Probeer jullie imago aub beter te houden dan de ns!

Gewenste Oplossing:

Als de bussen :
- op tijd rijden!
- bij uitval / vertraging NAAR WAARHEID laten weten
- geen hele bussen uit laten vallen, zonder melding!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GVU

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GVU nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten