Klacht: Inrichting en dienstverlening op de nieuwe trams is voor iemand met een rollator desastreus!

Freek Salm op 16 september 2022 over GVB amsterdam in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vervoersbedrijven
Status Open
Datum 16 september 2022

Een reiziger met een rollator ervaart problemen met de dienstverlening van GVB in de nieuwe trams. Bestuurders houden geen rekening met de vertraagde instaptijd, waardoor de reiziger zich onveilig voelt en meerdere keren bijna is gevallen. Daarnaast wordt de inrichting van de trams als ongeschikt ervaren voor mensen met visuele en lichamelijke beperkingen, door het ontbreken van geleiding en de verplaatsing van stoelen bij de deuren.

Mijn Klacht:

Bestuurders houden geen rekening met de ietwat vertraagde instaptijd van personen met een rollator. Ze trekken ook al op voordat de persoon is gaan zitten. Als je met een rollator loopt ben je instabiel en val je snel als je niet de gelegenheid krijgt om te gaan zitten voordat de tram gaat rijden. Dat is mij afgelopen maand 3x bij verschillende bestuurders gebeurd. Bij navraag blijken ze me niet eens gezien te hebben op de halte of bij binnenkomst. Sommigen zijn ook onwelwillend om rekening met mijn beperking te houden. Dat is slechte dienstverlening!
De inrichting van de nieuwe trams is voor iemand met een visuele en/of lichamelijke beperking hopeloos. Er is geen geleide om naar een stoel te kunnen komen, zeker als je ook eerst nog moet inchecken. Stoeltjes dichtbij de deuren zijn weggehaald.
Gecombineerd met te snel optrekken is dit desastreus voor iemand met een beperking. Ik wil graag zelfstandig kunnen reizen. Dat is op deze manier onmogelijk.
Voorstellen ter verbetering: bestuurders opvoeden om iemand met een blindenstok/rollator op te merken en daarnaar te handelen. Gehandicaptenstickers op de dichtsbijzijnde stoelen naast de deuren (middeningang).
Verder wil ik de oude blauwe tram terug!

Gewenste Oplossing:

Zie eerder

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GVB amsterdam

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GVB amsterdam nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Freek Salm
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM