Klacht: Wel betalen niet leveren

sabrocca54 op 15 augustus 2022 over GSMWeb in de categorie Internetshops - Mobiele telefoons

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf GSMWeb
Status Nieuwe klacht
Datum 15 augustus 2022

Een klant van GSMWeb heeft een klacht ingediend omdat, ondanks betaling voor een mobiele telefoon die als uit voorraad leverbaar werd aangegeven, het toestel niet is geleverd. Na herhaaldelijk contact met de klantenservice, waarin beloofd werd een tracktrace te ontvangen, blijft de levering uit. De klant uit zijn onvrede over het gebrek aan actie van het webwinkel keurmerk en beschouwt de praktijken van het bedrijf als manipulatief en bedrog.

Mijn Klacht:

Website vermeld uit voorraad leverbaar, maar na incasso van je geld krijg je niks geleverd. Telefonisch word gezegd, u krijgt vandaag uw tracktrace. Week later nog niks.
Wat ik vreemd vind is dat hier door webwinkel keurmerk niks aan gedaan word.
Dit bedrijf is puur manipulatief bezig en dit soort bedrog en oplichting moet gestopt worden.
Moet nu abonnement kosten betalen zonder een toestel….

Gewenste Oplossing:

Mijn beloofde Apple Iphine 13 pro gravite met zeker een compensatie voor betaalde abonnement kosten

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GSMWeb

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GSMWeb nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door sabrocca54
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM