Klacht: eindafrekening klopt niet

AvT1 op 10 februari 2023 over Greenchoice in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Greenchoice has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 februari 2023
Reactie van het bedrijf:

Beste heer van Tienhoven, Bedankt voor uw klacht op klachten.nl. Zoals zojuist telefonisch beloofd heb ik uw eindnota gecrediteerd. Er zal er een nieuwe nota worden opgemaakt waarbij het totale verbruik van de periode 13-07-2022 t/m 02-01-2023 wordt afgerekend op...

Status Opgelost
Datum 10 februari 2023

Een klant van Greenchoice heeft een eindafrekening ontvangen die volgens hem niet klopt. Hij betwist de inschatting van zijn energieverbruik, omdat het rekenmodel aangeeft dat hij op één dag een onrealistisch hoog verbruik zou hebben gehad, wat niet mogelijk is met zijn hoofdzekering van 40A. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Op 27 januari heb ik de eindafrekening van Greenchoice ontvangen over de periode van 13 juli 2022 tot 2 januari 2023. Omdat ik geen slimme meter heb zijn is het verbruik door greenchoice volgens een rekenmodel ingeschat per periode dat het energietarief is veranderd. In 2022 heb ik blijkbaar meer energie gebruikt dan volgens het rekenmodel verwacht was met het volgende gevolg: in de periode van 13 juli tot en met 31 december zou ik volgens het rekenmodel 539 kwH hebben gebruikt, en op 1 januari 486 kwH. De conclusie is dat ik op 1 dag ca 33% van mijn jaarlijkse energiegebruik zou hebben opgemaakt.
Mijn hoofdzekering is 40A, als ik in 1 dag 468 kwH zou gebruiken zou ik 24 86A ampere uit het net halen. Dit is dus (naast dat het niet realistisch is dat er op 1 dag zo veel energie gebruikt zal worden) ook technisch niet mogelijk.

Omdat ik geen foto van de meterstand op 1 januari kan overleggen zegt Greenchoice dat de eindnota correct is, en dat mijn klacht niet gegrond is.

Ik vind dit erg klantonvriendelijk, dat een aantoonbare fout (de 486kwH worden ook tegen een veel hoger energietarief afgerekend (en tegen 21% BTW, ipv de 9% btw uit 2022) dan de kwH uit 2022.)
Bovenstaand kost met tussen de 150 en 175 euro.

Mijn klacht is de volgende: Greenchoice weigert een aantoonbaar foute eindafrekening aan te passen.
Ik verwacht van Greenchoice dat ze alsnog de eindnota aanpast.

Gewenste Oplossing:

Een Eindnota welke wel reeel is met betrekking tot mijn klacht. Dus een verbruik opnemen in januari van tussen de 10-15 kwH en de overge kwH verdelen over 2022.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Greenchoice over deze klacht.

Bericht van Greenchoice

3 jaren geleden - Beste heer van Tienhoven, Bedankt voor uw klacht op klachten.nl. Zoals zojuist telefonisch beloofd heb ik uw eindnota gecrediteerd. Er zal er een nieuwe nota worden opgemaakt waarbij het totale verbruik van de periode 13-07-2022 t/m 02-01-2023 wordt afgerekend op basis van de tarieven uit 2022 en het btw tarief van 9%. Dit zal dus berekend worden op basis van een gewogen gemiddelde van het verbruik gedurende deze periode. Ik vertrouw erop u hierbij voldoende te hebben geïnformeerd. Fijne dag toegewenst. Met vriendelijke groet,

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Greenchoice in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Greenchoice een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Greenchoice

Heeft op 21 februari 2023 om 13:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door AvT1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie