Klacht: niet bestelde goederen

rupelu123 op 21 november 2023 over Goed leven met Euro Shopping in de categorie Gratis / testproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 21 november 2023

Een consument heeft ongevraagd twee verschillende zendingen ontvangen van Goed leven met Euro Shopping en is van plan deze terug te sturen. De consument wil geen verdere zendingen ontvangen en geeft aan dat er geen betalingen meer gedaan zullen worden. Daarnaast overweegt de consument een klacht in te dienen bij de FOD.

Mijn Klacht:

heb reeds 2 verschillende zendingen gekregen die ik zal terugsturen , en wil er ook geen meer ontvangen , er zal dan niets meer terug gestuurd worden en ook niet meer betaalde worden , zal ook een klacht indienen bij de fod .

Gewenste Oplossing:

geen zendingen meer

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Goed leven met Euro Shopping

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Goed leven met Euro Shopping nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door rupelu123
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM