Klacht: Pakket op straat weggegeven

Fred kapper 1 op 20 juli 2020 over General Logistics Systems (GLS) in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 3 augustus 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte, Allereerst bedankt voor uw melding op klacht.nl. GLS tracht te allen tijde antwoord te geven op uw vraag, verzoek of klacht, echter heeft het wel de voorkeur via onze website: https://gls-group.eu/NL/nl/contact Het is haast onmogelijk om op alle online...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 20 juli 2020

Een klant van General Logistics Systems (GLS) heeft een klacht ingediend over het verkeerd afleveren van een pakket. De bezorger zou het pakket op straat hebben overhandigd aan een werkster van een ander huisnummer, terwijl de klant beweert dat hij niet heeft getekend voor ontvangst. De klant heeft meerdere keren geprobeerd contact op te nemen met de klantenservice, maar ontving geen adequate reactie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Op 12 juni zou ik getekend hebben voor pakket met bovenstaande Nr. Dat is onjuist, de bezorger geeft t op straat, 50 meter van mijn huis, aan de werkster van een ander huisnummer. Toevallig zie ik dat gebeuren dus ik loop naar haar toe. Gezien de afstand is de chauffeur dan al weg. Ik vind dit absurd en betaal daar geen 6,25 verzendkosten voor. Los van t feit dat dit gewoon valsheid in geschriften is om in mijn track en trace te zetten dat ik heb getekend.
Ik wil dan ook mijn verzendkosten terug. Ik heb hier al eerder over gemaild maar tot op heden geen reactie gehad.
Nadat ik weer heb gemaild kreeg ik n kort bericht terug dat ik maar moest mailen naar [email protected] Maar dat bestaat niet en die mail kwam dus retour.
Nadat ik opnieuw naar t juiste adres heb gemaild kreeg ik als antwoord: je moet bij de afzender zijn. Al met al vind ik tot nu toe waardeloos gaan. Graag zsm een goed en acceptabel antwoord en de verzendkosten retour.

Gewenste Oplossing:

Verzendkosten retour en uitleg waarom chauffeert iets aan n vreemde geeft en opschrijft dat IK getekend heb

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door General Logistics Systems (GLS) in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat General Logistics Systems (GLS) een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Fred kapper 1

Heeft op 03 augustus 2020 om 11:26 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Waardeloos. Ik doe dit juist omdat n klacht via hun eigen Website niet werd opgepakt.

Alle klachten die gemeld zijn door Fred kapper 1
💡

Tip from our consumer expert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Source: ConsuWijzer / ACM