Klacht: Onbeschofte chauffeur

Claudia Costa op 19 juli 2022 over General Logistics Systems (GLS) in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 19 juli 2022

Een klant van GLS heeft een klacht ingediend over een onbeschofte chauffeur die zijn busje midden op de weg had geparkeerd, waardoor in- en uitrijden onmogelijk was. Toen de klant de chauffeur vroeg om te verplaatsen, werd hij beledigd en kreeg hij een agressieve reactie. Ondanks de situatie bleef de chauffeur rustig in zijn busje zitten en rookte een sigaret, terwijl andere automobilisten ongeduldig wachtten.

Mijn Klacht:

Er stond een groot busje van Gls midden op de weg geparkeerd , precies voor de in en uitrit van ons complex, waardoom niemand in of uit kon rijden. Wij hebben getoeterd, komt een paar minuten later een scheldende antiliaanse man, met kleding vol met gaten, boos op ons af. Hij schold ons de huid vol en liep op zijn gemak naar zijn busje. Mijn man wilde hem fysiek aanvallen, dit weten tegen te houden.
De bezorger bleef in zijn busje zitten en ging eerst op zijn gemak een cigaret roken. Na een aantal minuten ben ik naar hem toe gelopen om te vragen of hij weg kon rijden zodat wij naar huis konden. Inmiddels stonden al een paar autos ongeduldig te zijn achter ons.
Hij schold mij nogmaals de huid vol en toen ik dreigde een klacht bij GLS in te dienen, zei hij dat ik dat vooral moest doen want er gebeurde toch niets en hij was niet van plan om uit de weg te gaan nog. Hij bleef nog even op zijn gemak staan, zegt hij.
Na weer heel wat tijd verder en denk ik zijn 2de cigaret opgeroken te hebben, reed hij pas weg.
GLS gebeld, NIETS!!!, ze hebben online een klachten formulier zeggen ze. Nou, die heb ik nog niet kunnen vinden….

Gewenste Oplossing:

Ik kan veel opschrijven, maar de kans dat GLS iets gaat doen is nihil denk ik. Gezuen het feit dat hun website kloten is en de zogenaamde formulier nergens te vinden is. Helaas zitten wij met dit bezorgdienst opgescheept, zolang bedrijven van hun diensten gebruik blijven maken. Tenzij bedrijven naar andere bezirgdiensten uitwijken, gaat GLS precies niets doen. Schaamteloos!

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over General Logistics Systems (GLS)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over General Logistics Systems (GLS) nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Claudia Costa
💡

Tip from our consumer expert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Source: ConsuWijzer / ACM