Klacht: Halve pakket kwijt?

ElBeanie op 02 september 2020 over General Logistics Systems (GLS) in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Status In behandeling
Datum 2 september 2020

Een klant heeft een navigatiesysteem besteld via AliExpress, dat door GLS zou worden geleverd. Bij ontvangst van het pakket bleek het open en opnieuw dichtgeplakt te zijn, en na opening ontbrak het navigatiesysteem zelf, terwijl alleen het plastic frame aanwezig was. De klant heeft contact opgenomen met de leverancier en GLS, maar beide partijen wijzen naar elkaar en er wordt geen oplossing geboden.

Mijn Klacht:

Via AliExpress een nieuw navigatie systeem gekocht wat via GLS zou worden geleverd.

Toevallig kwam ik net thuis toen de bezorger voor de deur stond en die duwde het pakket in mijn handen en was er snel weer vandoor. Ik heb nergens getekend voor het pakket.

Eenmaal binnen het huis zie ik dat het pakket bedekt is met tape van GLS waarop staat dat zij het open en weer dicht hebben gemaakt. Het pakket zou 2KG wegen maar woog dat verre van 2KG, veel minder namelijk.

Na het openen van het pakket vind ik alleen het plastic frame van de navigatie zonder het daadwerkelijke navigatie systeem. Na belletjes en mail contact met de leverancier zou het probleem bij gls moeten liggen. Maar die weten van niks en willen ook niet de moeite doen om verder te kijken. Ik ben op het moment ten einde raad

Met vriendelijk groet,

Lars Verbakel

Pakketnummer: 376639273122

Gewenste Oplossing:

Wanneer de resterende inhoud word afgeleverd of volledig word vergoed.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door General Logistics Systems (GLS) in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat General Logistics Systems (GLS) een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

General Logistics Systems (GLS)

Heeft op 15 september 2020 om 15:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

ElBeanie

Heeft op 15 september 2020 om 15:24 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Er nog steeds geen oplossing..

Alle klachten die gemeld zijn door ElBeanie
💡

Tip from our consumer expert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Source: ConsuWijzer / ACM