Klacht: geen bezorging

J Brekelmans op 17 maart 2022 over General Logistics Systems (GLS) in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Nieuwe klacht
Datum 17 maart 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zou gisteren mijn pakket krijgen.
Eind van de dag niets ontvangen, geen bericht. Blijkt iets verder gisteren een straat afgesloten. Ons adres was makkelijk bereikbaar. Gewoon luie bezorger.
zie nu op trace dat het weer terug gestuurd is naar depot. Wat verder ? nergens een contact , Klacht indienen staat nergens op site ?
WAARDELOOS.

Gewenste Oplossing:

vandaag bezorging

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over General Logistics Systems (GLS)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over General Logistics Systems (GLS) nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door J Brekelmans
💡

Tip from our consumer expert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Source: ConsuWijzer / ACM