Klacht: Asociaal rijgedrag

Juliette Snoek op 04 juni 2022 over General Logistics Systems (GLS) in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Status Nieuwe klacht
Datum 4 juni 2022

Een klant van General Logistics Systems (GLS) heeft melding gemaakt van asociaal rijgedrag van een chauffeur. De chauffeur zou met hoge snelheid door een straat met veel gezinnen en kinderen hebben gereden en plotseling achteruit zijn gereden, wat als gevaarlijk werd ervaren.

Mijn Klacht:

Vanmiddag kwam er een chauffeur als een idioot door de straat heen bij ons
Hier wonen veel gezinnen met kinderen
Kwam aangereden toen ineens als een gek achteruit. Dit kan echt niet.

Gewenste Oplossing:

Als er aan gedacht gast worden dat ze ook door woonwijken rijden waar kinderen op straat spelen
Of anders chauffeur verbieden om hier nog te rijden.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over General Logistics Systems (GLS)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over General Logistics Systems (GLS) nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Juliette Snoek
💡

Tip from our consumer expert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Source: ConsuWijzer / ACM