Klacht: Beschikbaarheid geldmaat in Hapert

Johannes Pancratius op 03 oktober 2021 over Geldmaat in de categorie Betaalsystemen, Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Geldmaat
Categorie Betaalsystemen
Status Nieuwe klacht
Datum 3 oktober 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Afgelopen Zaterdag was het reeds voor de 2-de keer binnen 3 weken tijd dat ik weer voor niets bij deze geldmaat stond terwijl deze weer eens buiten gebruik was. Ook hoor vele dorpsgenoten meermaals klagen over het feit dat deze geldmaat met grote regelmaat buiten gebruik staat.
Met name voor de mindervalide en/of oudere mensen die beperkt zijn in hun vervoersmogelijkheden is dit bijzonder lastig. De dichtst bijzijnde geldmaat staat op een afstand van 4 kilometer!!
Vriendelijk doch dringend verzoek om hier snel iets aan te doen.
Bij voorbaat dank.
Groeten,
J. Hendriks

Gewenste Oplossing:

Een geldmaat dient mijns inziens ten allen tijde beschikbaar te zijn.
Zeker nu het aantal automaten de afgelopen jaren al drastisch is gereduceerd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Geldmaat

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Geldmaat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Johannes Pancratius
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM