Klacht: Bezorging

Paddenstoelen 80 op 13 april 2018 over Gelderlander in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 13 april 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

De afgelopen periode hebben wij 1x uw krant niet ontvangen en eenmaal was deze zo vies dat hij linea recta in de papiercontainer is beland.
Beide keren hebben wij dat telefonisch gemeld en men zou het bedrag van 2x bezorging op de eerstvolgende rekening in mindering brengen. Dat heeft u echter verzuimd en daarom hebben wij dat bedrag zelf maar in mindering gebracht.(met toelichting op de betaling, gelieve uw administratie te controleren!)
NU KOMT U MET EEN NAHEFFING!!!!!!!!!
Die sturen we u dan ook linea recta terug!
met vriendelijke groet,
W.G. Kokke kl.nr. 1113999 (sinds ruim 50 jaar abonnee!)

Gewenste Oplossing:

Wij betalen geen €4,40 omdat uw niet aan uw verplichtingen hebt voldaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gelderlander

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gelderlander nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM