Klacht: Geen krant bezorgd

AngieHoek op 24 februari 2024 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Telegraaf
Status Nieuwe klacht
Datum 24 februari 2024

Een trouwe abonnee van de Telegraaf ervaart regelmatig problemen met de bezorging van de krant, wat leidt tot teleurstelling bij haar 83-jarige moeder. Ondanks het indienen van klachten ontvangt zij slechts een gedeeltelijke compensatie, terwijl de bezorging vaak niet op orde is en nalevering niet mogelijk lijkt. De dochter van de abonnee uit haar frustratie over de situatie.

Mijn Klacht:

Regelmatig komt het voor dat de krant niet bezorgd wordt bij mijn moeder. Zij is al ruim 20 jaar trouwe abonnee. Vandaag is het weer raak. De zaterdag editie kost in de winkel €4.85. Als mijn moeder een klacht indiend krijgt ze €1.75 vermindert op haar rekening. Daar kan ze geen zaterdag krant voor kopen. Plus dat ze bijna 83 is en niet voor niets een abonnement heeft. De zaterdag krant heeft voor haar iets bijzonders maar met regelmaat is de bezorging slecht
En nalevering doen ze niet ,want je kan ook niemand meer bereiken.
Een boze dochter van een verdrietige moeder

Gewenste Oplossing:

Een nalevering, of het gehele aankoopbedrag wat ze nu in de winkel moet betalen om toch de zaterdag krant te hebben

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Telegraaf
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Reactie van de melder van de klacht AngieHoek

2 jaren geleden - Fijne krant, maar zeer slecht in klantvriendelijk klachten afhandelen

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door AngieHoek
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM