Klacht: Bijna aangereden door vrachtwagen chauffeur van Gebr. van der Heiden

Michael Aken, van op 20 juni 2020 over Gebr. van der Heiden in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 20 juni 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bijna aangereden door vrachtwagen chauffeur van Gebr. van der Heiden ! Ik reed op de weg met mijn auto tot ik enorm schrok van een zeer luide claxon van een vrachtwagen achter mij die bijna tegen mijn bumper zat en mij bijna was aangereden. Ik was bang dat hij mij zou aanrijden want zo dicht op mijn bumper kleefde hij. . Enkele minuten later haalde hij mij in, en reed opeens bijna tegen mijn aan met de achterkant van zijn vrachtwagen, hij sorteerde dus bewust naar mijn weg in en bleef zo voor mij rijden bijna half op mijn weg. op de camera beelden is dit ook te zien.Het was nogal druk op de weg. Terwijl ik normaal reed maar de chauffeur was blijkbaar gehaast en ook nog agressief. Ik schrok hier enorm van en ben een lange tijd niet bijgekomen van deze agressieve en arrogante rijstijl en gedrag van de chauffeur.

Ik heb een mail verstuurd naar het bedrijf met ook de gegevens en videobeelden van de vrachtwagen.

Gewenste Oplossing:

Chauffeur niet meer de weg op

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gebr. van der Heiden nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht menno

5 jaren geleden - Helaas nog steeds niks gehoord. Ze vroegen alleen om te Foto’s video’s die ik weer heb opgestuurd maar nog steeds geen reactie helaas. Ik hoop dat ze hier wat aan gaan doen. edit. heb ze weer gemaild waarom ik niks hoor. Tot mijn verbazing kreeg ik een mail terug dat ze het niet eens waren met mijn klacht omdat ik niet de rechter rijstrook reed (was even aan het inhalen), terwijl op de video beelden toch duidelijk te zien is dat ik daarna weer op de rechterrijstrook reed en hij mij daar afsneed en zo lange tijd intimideerde en een zeer levensgevaarlijke situatie veroorzaakte. Ook geen contactgegevens van de eigenaren of manager gekregen waar ik ook om vroeg. De verkoop afdeling stuurde mij dan ook dit onzin reactie. ik zal weer mailen om contactgegevens te kunnen krijgen met de eigenaren en manager, en dat ik het hier natuurlijk niet mee eens ben en zij alleen kijken naar een deel van mijn klacht en juist de gevaarlijke agressieve gedrag van hun chauffeur niet eens benoemen of afkeuren.

Alle klachten die gemeld zijn door menno
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM