Klacht: oplichting

Marcel Apon op 29 januari 2024 over Gamepoint in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Gamepoint
Categorie Internet Games
Status Nieuwe klacht
Datum 29 januari 2024

Een gebruiker van Gamepoint beschrijft het bedrijf als oplichters die gebruikers dwingen om geld op te waarderen, waarna ze meer dan het dubbele van de opwaardeerde waarde verliezen. De klager beschuldigt het bedrijf van manipulatie en oneerlijke spelpraktijken, waarbij het lijkt alsof alleen bepaalde spelers kunnen winnen. De frustratie over de gang van zaken wordt sterk benadrukt, met de oproep om het bedrijf te verbieden.

Mijn Klacht:

dit is gewoon een ziek bedrijf; ze laten mensen opwaarderen tegen betaling en vervolgens jatten ze alles meer dan dubbel af wat je opwaardeert; het zijn gewoon ordinaire opli….., het hangt samen van manipulatie, zij bepalen wie er wel of niet wint; voorbeeld: ben in 2 dagen 700000 punten kwijt na opwaarderen voor hoeveel euro’s…. bedriegers ten top en zou verboden moeten worden ; zogenaamd gratis hahaahha, bedriegers zijn het, op je centjes uit, walgelijke club; je zal er medewerker zijn daar en willens en wetens mensen moeten oplichten omdat er een zogenaamd management in je nek staat te schreeuwen, ZIEK!!!!!!

Gewenste Oplossing:

compensatie van minimaal 1 miljoen muntjes

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gamepoint

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gamepoint nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marcel Apon
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM