Klacht: Veel te laat bezorgd

Marinus De jong op 29 april 2023 over Flink in de categorie Maaltijdbezorging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Flink
Categorie Maaltijdbezorging
Status Open
Datum 29 april 2023

Een klant heeft een klacht ingediend over een bestelling bij Flink die 2 uur en 15 minuten te laat werd bezorgd. De klant vond het onacceptabel dat er geen contact mogelijk was met de klantenservice en was ontevreden over de houding van de bezorger, die niet adequaat reageerde op de vertraging. De klant voelt zich niet serieus genomen en heeft besloten niet meer bij Flink te bestellen.

Mijn Klacht:

Gisteravond besteld om 20 uur 45…snap dat die 10 min niet altijd haalbaar zijn zou alleen maar knap zijn toch ? Maar 2 uur en een kwartier vind ik niet normaal..kan ook geen contact krijgen telefonisch staat er ook dat kan is een puntje hoe dan verder ? Stoom kwam uit mijn oren en ja hoor uiteindelijk ping pong daar kwam de bezorger had het al bijna opgegeven ..had netjes betaald ook de fooi..vroeg alleen aan de bezorger joh hoe komt dat nou zo laat en zei ook gelijk val jou niet aan hoor…zegt hij ja druk man ….man ben geen 20 hé…de manier stond me zeker niet aan ..keek me dom aan en vroeg alleen me geboorte datum .3 keer gezegd en vroeg waarom is dat ? Was voor de app zei die …ben 63 …en weg was tie..ben totaal geen zeikert maar Flink is niet flink en een klant kwijt geraakt helaas

Gewenste Oplossing:

Geen

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Flink

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Flink nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marinus De jong
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM