Klacht: gratis scheermesjes

gerritpascale op 17 juni 2013 over Flexifront in de categorie Scheren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Flexifront heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 4 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

Goedenmorgen Gerritpascale, U geeft heel goed aan hoe onze aanbieding in elkaar zit. Ik moet u wel verbeteren wat betreft het vast zitten aan het abonnement. Het is wettelijk zo geregeld dat u nergens meer aan vast zit. U kunt...

Bedrijf Flexifront
Categorie Scheren
Status Opgelost
Datum 17 juni 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Alsook ik kreeg een email van flexifront shaving systeem om gratis scheermesjes te ontvangen.Vandaag kreeg ik ook een brief in de bus dat ik het kennismakingspakket van 12 mesjes ging ontvangen maar ik moet wel zelf de administratie kosten en verzending betalen.6 weken erna zou ik terug een pakket van 12 mesjes krijgen mits betaling van 10.90 euro excl administratie en verzendingskosten.en dit zou elke 3 maand gebeuren.Dit heb ik niet gevraagd,alleen de gratis mesjes er was geen sprake van betalen en verplichte aankoop nadien.ik heb ingelogd op de site van flexifront en mijn zogezegd lidmaatschap(dat ik eigenlijk nooit gevraagd heb om lid te zijn) geannuleerd.nu wacht ik af,en ga ik als het kennismakingspakket dan toch zou komen niet aanvaarden!! dit is echt bedriegerij

Gewenste Oplossing:

gewoon dat er mij niets toegestuurd wordt en andere mensen verwittigen hoe bedrieglijk dit is

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Flexifront

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Flexifront over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Flexifront nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Flexifront in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Flexifront een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Flexifront

Heeft op 04 juli 2013 om 11:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedenmorgen Gerritpascale,

U geeft heel goed aan hoe onze aanbieding in elkaar zit. Ik moet u wel verbeteren wat betreft het vast zitten aan het abonnement. Het is wettelijk zo geregeld dat u nergens meer aan vast zit. U kunt ten alle tijden alles opzeggen.
U geeft aan dat u via internet na ontvangst van de bevestigingsbrief de aanvraag heeft stopgezet. Dat is ook gebeurd. U heeft binnen de aangegeven termijn gereageerd en is er dus geen pakket naar u onderweg.

Mocht u nog vragen hebben kunt u ons bellen op het nummer 0900-4564564 of een e-mail sturen op [email protected]. Indien nodig kunnen wij u dan terugbellen.

Met vriendelijke groet,

Pauline
Courlux klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM