Klacht: Nooit akkoord gegaan met een abonnement

Piejotter op 27 oktober 2022 over Findedates in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Findedates
Categorie Datingsites
Status Open
Datum 27 oktober 2022

Een gebruiker van Findedates heeft nooit akkoord gegaan met een abonnement en stelt dat hij geen bankgegevens heeft achtergelaten tijdens het aanmaken van een profiel. Hij is verrast door rekeningen van meerdere datingsites, waaronder Findedates, en beweert dat deze sites dezelfde profielen aanbieden, wat leidt tot dubbele kosten. De klacht is ingediend na eerdere correspondentie met het bedrijf.

Mijn Klacht:

Onlangs heb ik enkele datingsites bezocht , slechts voor hoogstens een uur en heb geen enkel contact gelegd met iemand die een profiel had. Om op de pagina te komen diende je eerst een profiel aan te maken. Tijdens het aanmaken heb ik niets gezien wat zou kunnen wijzen op een abonnement, ook geen bank gegevens achtergelaten. Schijnbaar is men aan mijn bankrekening gekomen omdat ik een of meerder jaren geleden een keer bij een van de sites bezocht heb en toen wel mijn bankrekening heb gegeven. Het gaat hier om het bedrijf HowLogic KFt in Hongarije die meerdere websites bijhoud. En ik krijg nu rekeningen van Romantisch ontmoeten, Findedates en modeflirt.com , met allemaal dezelfde profielen en dan zou je daar ook dus 3x voor moeten betalen. Ondanks mijn eerdere klacht die door jullie is behandeld heeft men er blijkbaar niets mee gedaan maar ontvangen ik nu wel 3 aanmanigen, de eerste door ontvangen aanmaning met direct de aanmaankosten er bovenop.

Gewenste Oplossing:

Ik wil kwijtgescholden worden van deze vorm van een abonnement aansmeren terwijl je alleen een profiel aanmaakt om de websitte te verkennen en vervolgens direct besluit weer de pagina te verlaten omdat je duidelijk met fake profielen te maken hebt. Ik heb bij alle 3 de websites die behoren bij hetzelfde bedrijf HowLogic een verkenningstocht zonder contacten te hebben dus geen gebruik makend van services puur en alleen een verkenning. Het gaat om de websites Findedates.com Romantischontmoeten.com en Modeflirt.com. Ik heb geen bankrekening nummer gegeven vandaar dat ik verbaasd ben. Dus geen rekeningen, ik heb ze al gestorneerd. En dan kun je zeggen het staat in de kleine letters maar ik vind het misleiding en voel me ook opgelicht door hun

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Findedates

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Findedates nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Piejotter
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM