Klacht: niet nakomen van afspraken

Annie123 op 13 december 2014 over FedEx in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf FedEx
Status Open
Datum 13 december 2014

Na drie weken wachten op een pakket van FedEx, bleek het pakket als onbestelbaar gemarkeerd te zijn. Ondanks het doorgeven van het juiste huisnummer en de afspraak dat het pakket eventueel bij de buren kon worden afgeleverd, ontving de klager een briefje dat er niemand thuis was. Na meerdere telefoontjes en beloften van levering, bleef het pakket uiteindelijk alsnog niet op de afgesproken tijd arriveren.

Mijn Klacht:

We wachten al 3 weken op een pakket. Nadat we eindelijke een track and tracecode hadden gekregen =, bleek dat het pakket op onbestelbaar stond. Ik belde en de mw. zei dat er geen huisnummer op stond, Deze hadden we echter wel op de site van de leverancier ingevuld, Ik gaf het huisnr. en het pakket zou de volgende dag geleverd worden. Ze zou noteren dat het bij de buren afgegeven j=kon worden mochten we zelf even weg zijn. Bj thuiskomst lag er een briefje van Fedex: onbestelbaar vanwege niemand thuis. Wederom gebeld, jammer dan, zou na het weekend worden hoewel ze nog een poging ging wagen of het deze dag nog zou kunnen. Na anderhalf uur belde ik maar weer eens. Er zou teruggebeld zijn naar het verkeerde nummer en ze waren onderweg. OM 3 uur zouden e er zijn…om half 5 nog niks gezien, Weer gebeld, Ik zou teruggebeld worden, deze keer op het goede nummer want de meneer aan de andere kant van de lijn vond het een vreemde gang van zaken. Ik ook, vooral omdat ik nog geen telefoontje heb gehad… en dus ook nog steeds geen pakketje!

Gewenste Oplossing:

a.s. maandag afleveren van pakketje, hier of bij welke buren dan ook!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over FedEx

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over FedEx nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM