Klacht: onterecht 83,93 euro van de creditcard af na vol getankt geretourneerde auto!

Hendrika Jacoba op 11 juli 2019 over Europcar in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Europcar has resolved this complaint
Klacht opgelost op 11 juli 2019
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Hanekamp, Ik dank u voor uw bericht die ik via klacht.nl zag. Ik betreur uw ervaring. Ik heb u separaat een e-mail bericht gestuurd die een nadere toelichting bevat. Ik vertrouw u voldoende te hebben geïnformeerd. Al u...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Europcar
Categorie Autoverhuur
Status Opgelost
Datum 11 juli 2019

Een klant heeft bij Europcar een klacht ingediend over een onterecht bedrag van 83,93 euro dat van haar creditcard is afgeschreven na het retourneren van een volgetankte auto. Ze geeft aan dat ze minder kilometers heeft gereden dan de door Europcar opgegeven 1700 kilometer en heeft details over haar ritten en tankbeurten meegestuurd. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Dag Tidde,

In bijgevoegde bestanden de gevraagde pdf.
Aantal kilometers:
10 juni – Dublin Galway – 210 km
11 juni – Galway – Cliffs of Moher – Galway – 200 km
12 juni – Galway – Connemara park – Galway – 200 km – 33,12 euro getankt
13 juni geen gebruik auto
14 juni – Galway – Dublin – 210 km – Vlak bij Luchthaven – 35 euro VOL getankt.
Totaal ongeveer 800 km en geen 1700 km

bedankt voor al je moeite, hartelijke groet
Coby Hanekamp Dijkgraaf

Borgstuk 12, 8162 JP EPE
Tel.: (0578) 61 63 67
Mob.: 0630457074

www.beco-dtp-productions.nl

Van: Tidde Dalhuijsen
Verzonden: donderdag 27 juni 2019 8:42
Aan: Beco DTP Productions
Onderwerp: FW: [Europcar Ireland] Re: 1095877400

Geachte heermevrouw,

Hieronder vind u de reactie vanuit Ireland.

Met vriendelijke groet kind regards,

Tidde Dalhuijsen
Europcar B.V. | Medewerker Customer Relations
Tel: 31 (0)70 – 38 11 810 |
Adres: Binckhorstlaan 297 | 2516 BC | Den Haag | The Netherlands

Uw privacy vinden wij belangrijk, hoe wij met uw privacy omgaan en wat uw rechten zijn, leest u hier www.europcar.nlprivacy-verklaring.

auto gehuurd via Europcar, afgehaald op Dublin airport, voor een 4daagse trip met kennissen. we reden met een volle tank weg en brachten de aato vol terug, de laatste tankstop was vlak voor Dublin airport, de meneer die de auto in ontvangst nam vond het goed, nam een kijkje in de auto en bracht ons naar het vliegveld. Dan zie ik een weekje later op de afschriften van onze creditcard dat er zomaar extra geld is afgenomen, omdat we de auto niet vol teruggebracht zouden hebben en 20 euro administratiekosten. inmiddels heb ik veel contact gehad en blijven ze bij hun standpunt. we zouden 1700 km gereden hebben, dit zijn er echter ongeveer 800km. van de laatste tankbeurt heb ik helaas het bonnetje niet meer, het geld betaalden we uit de pot die we hadden gemaakt, dus ook geen afschrift op de bank. op advies van een juriste zet ik deze klacht nu op deze site, omdat ik mij zeer in mijn geloofwaardigheid aangetast voel. voor ons na vele malen klant te zijn geweest ook als gezin, dus nooit meer Europcar!

Dag Tidde,

In bijgevoegde bestanden de gevraagde pdf.
Aantal kilometers:
10 juni – Dublin Galway – 210 km
11 juni – Galway – Cliffs of Moher – Galway – 200 km
12 juni – Galway – Connemara park – Galway – 200 km – 33,12 euro getankt
13 juni geen gebruik auto
14 juni – Galway – Dublin – 210 km – Vlak bij Luchthaven – 35 euro VOL getankt.
Totaal ongeveer 800 km en geen 1700 km

E-mail: [email protected]

.

Gewenste Oplossing:

graag mijn geld terug en excuses voor deze misvatting.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Europcar over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Europcar in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Europcar een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Europcar

Heeft op 11 juli 2019 om 16:04 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Hanekamp,

Ik dank u voor uw bericht die ik via klacht.nl zag. Ik betreur uw ervaring. Ik heb u separaat een e-mail bericht gestuurd die een nadere toelichting bevat.

Ik vertrouw u voldoende te hebben geïnformeerd. Al u nog vragen heeft dan kunt u mij bereiken via de mail die ik u heb gestuurd.

Met vriendelijke groet,

Yvonne Gielisse
Europcar Holland

Hendrika Jacoba

Heeft op 12 juli 2019 om 08:43 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Nee ik ben niet tevreden, zo blijven we geboekt staan als niet betrouwbaar en dat zou eerder andersom moeten zijn.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM