Klacht: Aanbieding blijkt helemaal geen aanbieding!

I. van de Ven op 01 november 2018 over Etos in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf Etos
Categorie Drogisterijen
Status Nieuwe klacht
Datum 1 november 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ETOS in Eersel, wat een flutwinkel! Folder: alle handcremes 11 gratis, behalve dan in de Etos winkel in Eersel. Terwijl er buiten nog een groot actiebord staat, is het niet mogelijk om handcreme van Louis Widmer voor de 11 actie te kopen. Geagiteerde verkoopster blijkt onverbiddellijk: dit product staat inderdaad niet bij de uitgezonderde merken, maar dit is toch echt GEEN regulier product en DUS doet het niet mee aan de actie. Logisch toch? Nou, niet als je constateert dat er 2 soorten ‘reguliere’ handcreme van L.Widmer in het schap staan.
De eigenaresse heet Koning. De klant is helaas hier geen koning.

Gewenste Oplossing:

Dat Etos Eersel toegeeft vergeten te zijn bij de WIdmer handcremes een kaartje te hangen. Komt nu klantonvriendelijk en onzakelijk over. Uit service overwegingen zou je het eenmalig voor de aanbiedingsprijs kunnen meegeven. Daarna snel een kaartje bij zo'n product hangen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Etos

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Etos nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM