Klacht: Temperatuur regelaar werkt niet

Priyanta op 13 januari 2020 over Eteck in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eteck heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 24 januari 2020
Reactie van het bedrijf:

Hoi Priyanta, Bedankt voor je bericht via dit platform. We begrijpen dat het niet prettig is wanneer de verwarming niet (goed) werkt en we zijn het met je eens dat dat zo snel mogelijk opgelost moet worden! Ik heb daarom...

Bedrijf Eteck
Status Opgelost
Datum 13 januari 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op het moment zit ik al 6 maanden zonder werkende verwarmingkoeler.
Pas 2 maanden geleden is er hier een reparateur voor gekomen, nadat in eerste instantie mijn probleem vergeten was te melden.

De reparateur kon het probleem niet verhelpen, sindsdien heb ik niks meer van eteck gehoord.
Ik heb meerdere malen gebeld en ook gemaild, maar ik krijg geen reactie en ook niet niemand die mij kan helpen aan de lijn.

Gewenste Oplossing:

Wanneer de verwarming gemaakt is en ik gecompenseerd ben voor de maanden dat ik betaald heb, zonder dat ik gebruik kon maken van de services die geleverd zouden moeten worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eteck over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Eteck in behandeling genomen

Eteck

Heeft op 24 januari 2020 om 11:20 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hoi Priyanta,

Bedankt voor je bericht via dit platform. We begrijpen dat het niet prettig is wanneer de verwarming niet (goed) werkt en we zijn het met je eens dat dat zo snel mogelijk opgelost moet worden!

Ik heb daarom zojuist voor je gebeld met onze onderhoudspartner om na te vragen wat er precies aan de hand is en waarom je verwarming nog niet werkt. Onze onderhoudspartner vertelde dat ze inderdaad bij je langs zijn geweest en dat het systeem van Eteck naar behoren functioneert. Na het systeem van Eteck is er een luchtverwarming aangesloten en die functioneert niet zoals dat zou moeten, daarom werkt je verwarming nog niet. De luchtverwarming is alleen niet van Eteck. Omdat de luchtverarming niet van Eteck is, kon onze onderhoudspartner het probleem niet direct voor je oplossen. Wel hebben we het doorgegeven aan de gebouwbeheerder, deze moet dit probleem voor je oplossen.

Naar aanleiding van je klacht via klacht.nl hebben we nogmaals contact opgenomen met de gebouwbeheerder om hen te vragen om voor een oplossing te zorgen en contact met jou op te nemen. Je moet dus snel iets van ze horen. Hoor je niets? Neem dan zelf even contact met ze op, des te sneller wordt het probleem verholpen! Ook voor een eventuele compensatie kun je je tot de eigenaar van de luchtverwarming wenden.

Groet,
Miranda van het Eteck Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door Priyanta
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie