Klacht: Wel een overeenkomst maar geen levering

[email protected] op 05 januari 2024 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 10 januari 2024
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen, Dank je wel voor het sturen van jouw gegevens. Ik ga er meteen achteraan. Zodra ik meer weet zal ik telefonich contact met je opnemen. Ik bel met een anoniem nummer zo weet je dat ik het dan ben...

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 5 januari 2024

Op 2 december ontving de klager een overeenkomst van Essent voor energielevering, die zou ingaan op 2 januari 2024. Echter, na contact op 3 januari 2024 bleek dat er nog geen energie geleverd werd, ondanks de overeenkomst. De klager verzoekt Essent om zich aan de gemaakte afspraken te houden.

Mijn Klacht:

Op 2 december j.l. heb ik van Essent een overeenkomst ontvangen voor de levering van energie voor de looptijd van 1 jaar.
Deze overeenkomst geeft aan dat Essent per 2-1-2024 zou starten met het leveren van energie. De einddatum van de overeenkomst is door Essent vastgesteld op 1 januari 2025.

Na telefonisch overleg met Essent op 3-1-2024 (Dhr. Nordin) bleek dat er om onduidelijke reden op bovengenoemd adres tot op de dag van vandaag helaas nog geen energie geleverd werd.
Ondanks het feit dat er een leveringsovereenkomst is. Essent blijft ingebreke.

Graag wil ik dat Essent zich aan de overeenkomst houd. Dat doe ik namelijk ook.

Gewenste Oplossing:

Essent moet zich gewoon aan het contract houden en dus energie leveren

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Essent

2 jaren geleden - Goedemorgen, Erg vervelend dat de aanmelding niet goed is verlopen. Excuses hiervoor! Op jouw e-mailadres krijg ik geen overeenkomst gevonden. En het is mij niet duidelijk om welk adres het gaat. Zou je de overeenkomst door kunnen sturen naar [email protected]? Vraag daarbij om de status van de aanmelding dan kunnen we je verder helpen. Met vriendelijke groet, Jennifer Webcare Essent

Reactie van de melder van de klacht [email protected]

2 jaren geleden - Het gaat om adres Duinweg 9, 4361 KS Westkapelle. Klantnummer 0172717195

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Essent

Heeft op 10 januari 2024 om 10:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen,

Dank je wel voor het sturen van jouw gegevens.

Ik ga er meteen achteraan. Zodra ik meer weet zal ik telefonich contact met je opnemen. Ik bel met een anoniem nummer zo weet je dat ik het dan ben die belt.

Groetjes Mariska.
Webcare team Essent.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie