Klacht: Voorschot afschrijven na beeindiging contract

Peter05061961 op 06 februari 2013 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Wijker, Ik wil u bedanken voor het kenbaar maken van uw klacht. Ik zie in uw tekst en ons systeem dat u vandaag reeds contact heeft gehad met mijn collega van de klantenservice. Ik lees ook dat de...

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 6 februari 2013

Na de beëindiging van hun contract met Essent per 31 januari 2013, ontdekte de klager dat er ondanks de opzegging een voorschot van €175,00 was afgeschreven. De klager uitte zijn onvrede bij de klantenservice, maar kreeg te horen dat dit onderdeel is van de procedure van Essent. Hij maakte bezwaar, omdat deze informatie niet in de bevestigingsmail stond en hij het onterecht vond om te betalen voor een dienst die niet meer werd afgenomen.

Mijn Klacht:

Wij hebben per 31 januari 2013 ons contract met Essent beeindigd, dit keurig op tijd geregeld en ook van Essent een mail ontvangen waarin dit bevestigd wordt. In deze mail staat geen woord dat Essent tot het opmaken van de eindafrekening voorschot(ten) blijft afschrijven! Vandaag zag ik dus dat men €175,00 had afgeschreven, ik heb via de klantenservice mijn ongenoegen uitgesproken maar daar kon men alleen maar vertellen dat dit de procedure bij Essent is, ik heb direct bezwaar gemaakt, vooral ook omdat dit niet in de opzegmail terug te vinden is, maar naast dat het niet bekend was gemaakt, is het werkelijk van de zotte dat je geld moet betalen terwijl je geen energie meer afneemt en dat je na het opmaken van de eindafrekening je geld pas weer terug gaat krijgen.
Op de mededeling dat ik een terugboek opdracht aan mijn bank heb gegeven kreeg ik te horen dat ik nu mogelijk aanmaningskosten ga krijgen omdat ik mijn voorschot niet heb betaald !?!?!
Vragen naar iemand die leiding geeft om deze zaak verder te bespreken liepen op niets uit.
Ook op de website mijn essent via hun vraagbaak Heleen geen passend antwoord kunnen krijgen.
Ik heb nu alsnog maar een klachtenformulier via de website gestuurd maar wil iedereen voor deze praktijken waarschuwen.

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat men bij Essent zo verstandig zijn om vooral niet opnieuw een voorschot te gaan innen, geen aanmaningskosten in rekening gaan brengen en zeer snel de eindafrekening gaan opmaken.

Vandaag, 6 februari toch nog maar even met Essent gebeld, nu een medewerkster gesproken die me wel goed begreep en direct aan de slag is gegaan, conclusie: eindafrekening was al klaar, we zouden al geld terug krijgen en dat gaat men nu zo snel mogelijk overmaken, voor de €175,00 die ik heb laten storneren worden (uiteraard) geen aanmaningskosten in rekening gebracht.
Al met al een goede afloop, jammer dat het eerst tot een ergenis moet komen.
Hulde aan mevr.vd Werf van de klantenservice.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Essent

Heeft op 06 februari 2013 om 14:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Wijker,

Ik wil u bedanken voor het kenbaar maken van uw klacht.

Ik zie in uw tekst en ons systeem dat u vandaag reeds contact heeft gehad met mijn collega van de klantenservice. Ik lees ook dat de klacht gelukkig is opgelost.
Mocht u toch nog vragen hebben dan horen wij dit uiteraard graag van u.

Met vriendelijke groet,
Angelique
Essent Klantenservice
Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie