Klacht: Ongewild telefonisch afsluiten 3-jarig contract buitenlands (Australisch) gezin

DaanvanLaar op 26 september 2012 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 september 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Van Laar, Ik heb zojuist telefonisch contact gehad met u. U geeft aan dat wij mevrouw James onterecht over hebben genomen. Essent is van mening dat wij een geldig contract hebben met mevrouw. Ik ga het gesprek of...

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 26 september 2012

Een Australisch gezin heeft ongewild een 3-jarig contract met Essent afgesloten na een telefonische benadering, waarbij de vrouw, die de Nederlandse taal niet goed beheerst, akkoord ging met het ontvangen van informatie. Later bleek dat dit informatiepakket een contract was, en de termijn om dit te annuleren volgens de colportagewet was inmiddels verstreken. Pogingen om het contract ongedaan te maken op basis van coulance werden niet serieus overwogen door Essent.

Mijn Klacht:

Deze klacht is namens een Australische collega van mij, die de weg in Nederland nog niet zo goed kent.

Eind 2011 Werd de vrouw van dhr James gebeld door Essent met de vraag of zij geinteresseerd was in het ontvangen van informatie over een Essent energieleverantie (gas en Licht). Omdat Nederlands niet haar moedertaal is, is ze na enig aandringen accoord gegaan met het ontvangen van een informatiepakket, waar dit achteraf een contract bleek te zijn waar volgens de colportagewet binnen 8 dagen op gereageerd diende te worden indien niet geinteresseerd.

Tegen de tijd dat deze mensen erachter kwamen dat ze van energieleverancier waren gewisseld, was deze termijn uiteraard allang verstreken. Het bleek niet mogelijk eea terug te draaien op grond van coulance, noch werd er serieus ingegaan op verzoeken om bewijs voor de mondelinge toestemming. Het gesprek zou namelijk opgenomen zijn geweest, en er is zelfs een cd opgestuurd waar het gesprek op opgenomen zou zijn, maar deze cd was leeg of onleesbaar.

Omdat deze mensen helemaal geen zin in gezeur hebben, en bovendien de weg slecht kennen, hebben zij toen niet verder aangedrongen maar het contract via de normale weg verbroken. Hierbij zijn openbreekkosten in rekening gebracht van 100 Euro.

Tijdens het opzeggen is een laatste termijn gekruist met een eindafrekening, waardoor -door alle onduidelijkheid- deze laatste termijn te laat is betaald. Hierdoor is onverbiddelijk 20 Euro extra in rekening gebracht.

Gewenste Oplossing:

Het zou Essent sieren om de schade -120 Euro- terug te storten. We hebben het dan npog niet eens over alle geleden stress, frustratie en kosten voor het bellen naar de klantenservice. Laten we zeggen dat dit leergeld was.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Essent beoordeeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Essent

Heeft op 26 september 2012 om 11:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Van Laar,

Ik heb zojuist telefonisch contact gehad met u. U geeft aan dat wij mevrouw James onterecht over hebben genomen. Essent is van mening dat wij een geldig contract hebben met mevrouw. Ik ga het gesprek of branden op een CD of per email aan u verzenden zodat u deze zelf ook kunt beluisteren. Helaas komen wij niet tot een overeenstemming. U heeft aangegeven dat u uw klacht ergens anders kenbaar wilt maken. Ik heb u het advies gegeven voor de Geschillencommissie. Het adres van de Geschillencommissie is Postbus 90600, 2509 LP Den Haag. Zij zijn telefonisch bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot en met 17.00 uur via telefoonnummer 070-3105310.

Met vriendelijke groet,

Angelique
Essent Klantenservice
Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie