Klacht: ik HEB VAST CONTRAT 3JAAR EN KRAIGE EEN ENDE JAAR REKENING VAN e 363

Manuel Jose op 27 september 2023 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 september 2023
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen Manuel, Ik kan mij heel goed voorstellen dat je ervan baalt dat je moet bijbetalen daar zit niemand op te wachten. Ik ben dan ook meteen gaan kijken wat er precies is gebeurd. Als er een nieuw contract wordt...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 27 september 2023

Een klant van Essent heeft een klacht ingediend over een onverwachte eindafrekening van €363, ondanks een vast contract voor drie jaar. De klant had verwacht €160 per maand te betalen, maar kreeg te maken met een verhoging naar €180 en vindt de eindafrekening onterecht. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

IS MIJ GEZEG MET VAST CONTRAT BETAALD NIET ENDE JAAR REKENIN IK ZOU e 160 PM BETALEN IK HEB VERHOOG NAAR e180 EN TOCH REKENING VAN e363 IK VIND NIET NORMAAL . AL VAST BEDANKT

Gewenste Oplossing:

mIJ GELD TREUG KRIJGEN

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Essent

Heeft op 28 september 2023 om 09:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen Manuel,

Ik kan mij heel goed voorstellen dat je ervan baalt dat je moet bijbetalen daar zit niemand op te wachten.

Ik ben dan ook meteen gaan kijken wat er precies is gebeurd.
Als er een nieuw contract wordt afgesloten wordt er altijd of door de klant een jaarverbruik doorgegeven of deze wordt berekend aan de hand van historisch verbruik, de tarieven en verwacht verbruik. Als blijkt dat je meer verbruikt dan er was verwacht dan komt er inderdaad een bijbetaling op de jaarafrekening.

Ik zie dat het advies voor je termijnbedrag om bijbetaling te voorkomen als vanaf maart 2023 aangeeft te verhogen. Als dit advies niet wordt opgevolgd dan komt er de bijbetaling op de jaarafrekening.

Momenteel is het advies ook hoger dan je betaald. Ik had je liever een leuker bericht gestuurd maar ik kan het niet mooier maken dan het is.

Groetjes Mariska.
Taem Webcare Essent.

Manuel Jose

Heeft op 28 september 2023 om 12:53 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Nee ik zou E 160 per mand betalen ik heb het op180 verhogen dan heft essent mij gelogen heb over de termijnen? vanhaf het begin om mij binen the krijgen.

Reactie van de melder van de klacht Manuel Jose

2 jaren geleden - Ik voel mij ogelicht door essent

Bericht van Essent

2 jaren geleden - Het termijnbedrag is gebaseerd op een (verwacht) verbruik en bijbehorende tarieven. Een wijziging hierin betekent een wijziging in het termijnbedrag. Het termijnbedrag zet je dan ook nooit vast. Je zet de tarieven vast. Groetjes, Dias

Alle klachten die gemeld zijn door Manuel Jose
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie