Mijn Klacht:
Ik begeleid vrijwillig en gewoon vanuit mijn moederhart (dus niet vanuit een instantie of zo) een jong Pakistaans gevlucht stel dat sinds een tijdje in NL woont. Zij spreken en begrijpen niet of nauwelijks Nederlands. De gemeente heeft vorig jaar voor hun, om hun op weg te helpen, een contract afgesloten bij Vattenfall. In Pakistan is het zo, dat er maar 1 leverancier is van gas, elektra etc. dus zij hebben absoluut geen weet van meerdere energieleveranciers.
Onlangs zijn zij telefonisch benaderd door NL Energie Advies en die heeft gezegd dat hun contract voor energie en gas bijna afliep en heeft ze een nieuw contract voor 3 jaar bij Engie aangesmeerd. Daarnaast hebben ze hem een contract voor T-Mobile Thuis aangesmeerd. De medewerker van NL Energie Advies móet in de gaten hebben gehad dat ze hem niet begrepen aangezien ze niet of nauwelijks NL spreken en begrijpen. Ze hebben hem een offerte per mail gestuurd en die heeft hij in al zijn onwetendheid ondertekend en teruggestuurd. Ondertussen had Vattenfall zijn contract ook al verlengd.
Afgelopen week krijg hij bericht van Vattenfall dat zijn contract was opgezegd en dat hij een boete van € 100, moet betalen. Hij belde mij in paniek op wat ze met dit mailtje bedoelden. Ik heb toen alles voor hem uitgezocht en concludeerde dat hij inderdaad getekend had voor alles maar géén idee had hoe of wat. Hij was gewoon bang dat hij zonder gas of electra zou komen te zitten. Hetzelfde gold voor het contract bij T-Mobile.
Ik ben gelijk voor hem gaan bellen en T-Mobile had alle begrip voor de situatie en heeft alles gelijk teruggedraaid. Engie was echter ONVERBIDDELIJK!! Had hij maar eerder aan de bel moeten trekken, had hij maar niet moeten tekenen etc. Het enige dat ze voor hem konden doen was de boete van €100, van Vattenfall voor ze betalen, maar dat is gebruikelijk bij iedere maatschappij als je tussentijds overstapt. Ze maken gewoon misbruik van de onwetendheid en taalbarrière van mensen die hier proberen een nieuw bestaan op te bouwen. NL Energie Advies geeft ook helemaal niet thuis en zijn op geen enkele manier te bereiken en bellen ook niet terug.
Waar andere bedrijven hun menselijkheid en begrip nog toonden en hun hand over hun hard konden strijken, neemt Engie gewoon een keihard en zakelijk standpunt in en zitten ze vast aan een 3-jarig contract. Ik vind dit ronduit schandalig. Ik zal dan ook bij niemand Engie aanbevelen!
Gewenste Oplossing:
Indien ze alsnog begrip en enige vorm van menselijkheid willen tonen voor de situatie en alles terugdraaien.

