Klacht: jaarnota in 6 termijnen

evelien1966 op 06 oktober 2013 over EnergieDirect in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
EnergieDirect has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste Evelien, Toevallig heb ik je de eerste keer hier ook over gesproken, ik heb alles voor je geprobeerd om een regeling voor elkaar te krijgen met meer dan 6 termijnen. Dit is echt niet mogelijk. Je maandbedrag(dat los staat...

Status Opgelost
Datum 6 oktober 2013

Een klant van EnergieDirect heeft een hoge jaarnota ontvangen van 1600 euro, wat leidt tot grote financiële zorgen. De klant, die afhankelijk is van een WAO-uitkering en een minimuminkomen, vraagt om de mogelijkheid om het bedrag in meer termijnen te betalen, omdat de huidige betaling van 276 euro per maand niet haalbaar is. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

ik heb de jaar nota gehad ik zit best al lang bij energie direct, ik ben zo geschrokken ik ben verleden jaar verhuist, en ik heb nooit zoveel hebben moeten bij betalen op z’n hoogst 100 euro. Ik heb nu een bedrag van bijbetalen van 1600 euro!! moet ik dat in 6 termijnen betalen! 276 euro per plus m’n gewone betaling zit ik op 410 euro, ik hou niks meer over om te eten en ik lieg er niet om. Ik heb een WAO uitkering, m’n man een wswbaan die is gehandicapt heeft een miniuminkomen, wij houden per maand precies over 315 euro om te eten, dus als ik 276 euro moet betalen houd ik niks meer over om te leven, kan het AUB AUB AUB in meerdere termijnen!

Gewenste Oplossing:

Ik zou het heel graag in 10 termijnen willen betalen dan kunnen we tenminste nog eten halen anders moet ik naar de voedselbank ik meen het. mijn klantnr. is 439710

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar EnergieDirect over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door EnergieDirect in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat EnergieDirect een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

EnergieDirect

Heeft op 10 oktober 2013 om 14:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Evelien,

Toevallig heb ik je de eerste keer hier ook over gesproken, ik heb alles voor je geprobeerd om een regeling voor elkaar te krijgen met meer dan 6 termijnen. Dit is echt niet mogelijk.

Je maandbedrag(dat los staat van de betalingsregeling) heb ik de vorige keer al voor je aangepast naar € 130,- Dit om ervoor te zorgen dat je per maand wat meer ruimte hebt. Ik heb je uitgelegd dat dit maandbedrag voor het verbruik wat je nu hebt eigenlijk te laag is. Zodra de betalingsregeling is afbetaald is het belangrijk dat dit maandbedrag weer omhoog gaat. Laat je dit dan ook aan ons weten?

Ook heb ik ervoor gezorgd dat de betalingsregeling die normaal gesproken € 25,- kost voor jou kosteloos is. Dit heb ik in ons eerste gesprek van 4 oktober 2013 al voor je aangevraagd.

We hebben net afgesproken dat ik de klacht op opgelost zet. Ik heb je uitgelegd hoe je de betalingsregeling kunt aanvragen. Wanneer je nog meer vragen hebt en graag snel een reactie wilt kun je ons bereiken via facebook.

Groetjes Renske

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie