Klacht: Geen klacht kunnen indienen

lurling85 op 17 augustus 2020 over EnergieDirect in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
EnergieDirect has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 september 2020
Reactie van het bedrijf:

Hoi Romy, Vervelend om te horen dat jouw klacht niet naar wens is opgelost.. Ik zie echter dat wij al meerdere malen een klacht hebben ingediend om jouw probleem te verhelpen. Hierbij hebben wij zelfs ook al € 40 coulance...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 17 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

wij hebben een extreem hoge eindafrekening gehad van energiedirect, hier diverse malen met gebeld maar kom hier niet verder mee.

wij zijn al 2 weken bezig met het proberen een klacht in te dienen om hoe enerigie direct met zijn klanten omgaat wat ronduit schandalig is.

maar bij energiedirect willen ze de klacht niet horen

Gewenste Oplossing:

zodra energiedirect met een excuses komt om hoe ze met hun klanten omgaat

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar EnergieDirect over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door EnergieDirect in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat EnergieDirect een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

EnergieDirect

Heeft op 07 september 2020 om 13:39 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hoi Romy,

Vervelend om te horen dat jouw klacht niet naar wens is opgelost..

Ik zie echter dat wij al meerdere malen een klacht hebben ingediend om jouw probleem te verhelpen. Hierbij hebben wij zelfs ook al € 40 coulance uitgekeerd.

Daarnaast hebben wij op 14 augustus contact gezocht om de klacht aan jou uit te leggen. Aan de eindrekening zelf kunnen wij verder niets doen omdat we nu wel het juiste verbruik hebben doorgekregen. Zoals eerder gezegd, heb je bij de eerdere jaarrekening geluk gehad.

Dat we niet eerder volgens afspraak gebeld hadden, is inderdaad onze schuld en daarvoor bied ik nogmaals onze excuses aan. Mocht je nog meer vragen hebben dan hoor ik dit graag van je.

Groetjes,

Webcare Essent

lurling85

Heeft op 07 september 2020 om 15:22 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Onze meter was niet defect wij hebben van Enexis nieuwe meter gekregen omdat in heel de wijk slimme meters geplaatst worden. Dit is natuurlijk wel makkelijk voor jullie

Alle klachten die gemeld zijn door lurling85
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie