Klacht: Geen antwoord op mijn vragen

Lodowika op 12 december 2023 over EnergieDirect in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
EnergieDirect heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 14 december 2023
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen, Ik heb de juiste meterstand gevonden in de mail die je had gestuurd en heb hem dan ook direct verwerkt. Dank je wel! Wat betreft de te verwachtte bijbetaling die je ziet.. deze is niet juist berekend. Doordat je...

Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Status Opgelost
Datum 12 december 2023

Een klant van EnergieDirect heeft herhaaldelijk om antwoorden gevraagd op vragen over zijn energieverbruik en kosten, maar heeft geen reactie ontvangen. Hij vraagt om verduidelijking over bedragen op de website, het exacte te betalen bedrag bij een 1-jarig contract en de boete bij overstappen naar een andere energieleverancier. De klant benadrukt dat hij liever per e-mail gecontacteerd wordt, aangezien de website niet gebruiksvriendelijk is.

Mijn Klacht:

Onderstaande is een deel van mijn e-mail aan Energiedirect.
– vanaf april tot november staat mijn verwarming uit
– mijn energiegebruik is laag
– vorig jaar heb ik ruim €600,- teruggekregen.

Mijn vragen:
– de genoemde bedragen op uw site, is dat een vergissing?o.a €1.700 bijbetalen?
– kunt u mij het exacte bedrag doorgeven dat ik zou moeten betalen bij een 1-jarigcontract.
– wat is de boete die ik moet betalen als ik op een ander energiebedrijf overstap.
Dan kan ik goede vergelijkingen maken.

De gegevens van stroom heeft u(via de slimme meter); mijn gasmeterstand is heb ik opgegeven.

Kunt u mij per mail antwoorden? Ik vind het niet fijn om alles van de site te zien; niet gebruiksvriendelijk.

Ik heb drie keer om een reactie gevraagd: geen antwoord.

Gewenste Oplossing:

Als ik in ieder geval antwoord krijg op mijn bovengenoemde vragen:

- de genoemde bedragen op de site, is dat een vergissing?o.a €1.700 bijbetalen?
- het exacte bedrag dat ik zou moeten betalen bij een 1-jarigcontract.
- wat is de boete die ik moet betalen als ik op een ander energiebedrijf overstap.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar EnergieDirect over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht Lodowika

2 jaren geleden - Ik heb geen antwoord gekregen van Energiedirect, wel het verzoek om een beoordeling te geven. Hoezo?

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door EnergieDirect in behandeling genomen

Bericht van EnergieDirect

2 jaren geleden - Goedemorgen Carla, Ik heb je zojuist geprobeerd te bellen maar ik kreeg je helaas niet te pakken. Ik had de kwestie graag telefonisch met je besproken. Het is heel goed te begrijpen dat je wilt weten hoe het zit. De gegevens heb ik er gelijk bijgenomen en het nagekeken. Ik zie inderdaad dat er een bijbetaling op de jaarnota verwacht wordt. Hoeveel dit is wordt op de jaarnota bekend gemaakt. Vanaf 31 december berekenen we de jaarrekening. Dit duurt maximaal 3 weken. Graag ontvangen we nog de meterstand van gas om de jaarnota te kunnen maken. Dit om een geschat verbruik te voorkomen. Het advies van de vooruitkijker is al een langere tijd om het termijnbedrag te verhogen. Wanneer het advies niet wordt opgevolgd loopt de verwachte bijbetaling inderdaad op. Wat me wel opvalt is dat er geen gasstand bekend is. Voor stroom ben je zelfvoorzienend. Om een werkelijk inzicht te hebben in het verbruik en de juiste kosten ontvangen we graag de gasstand. Je hebt een variabel contract. Dit betekend dat er geen opzegvergoeding in rekening wordt gebracht bij een eventuele overstap. Indien je nog andere vragen hebt hoor ik het graag. Groetjes Monique

Reactie van de melder van de klacht Lodowika

2 jaren geleden - De meterstand heb ik doorgegeven vorige week donderdag. Gek dat u dat niet weet. Ik weet nog steeds niet wat een vast contract van een jaar kosten gaat kosten. Ik snap dat u telefonisch overleg wil, als ik dat wil kan dat niet. Ik heb graag vanwege de moeizame communicatie graag de dingen zwart op wit. Op uw site staat een bijbetaling van 1.700,-. En dit voor iemand die € 685,- heeft teruggekregen.

Reactie van de melder van de klacht Lodowika

2 jaren geleden - Zonet heb ik een correctie gestuurd op de door mij gegeven gasstand van donderdag jl. En de stand van vandaag (13-12-23). Excuses hiervoor.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat EnergieDirect een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

EnergieDirect

Heeft op 14 december 2023 om 09:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen,

Ik heb de juiste meterstand gevonden in de mail die je had gestuurd en heb hem dan ook direct verwerkt. Dank je wel!

Wat betreft de te verwachtte bijbetaling die je ziet.. deze is niet juist berekend. Doordat je maar één slimme meter hebt kunnen we je geen goede verwachting geven voor je jaarrekening. Dit kan pas op het moment dat je voor zowel stroom als gas een slimme meter hebt helaas. Omdat het een complexe berekening is kan ik je ook niet aangeven wat je wel kan verwachten.. wel zie ik dat je het afgelopen jaar in ieder geval een stuk minder gas hebt verbruikt! Dus dat ziet er goed uit. ;)

Overigens zal je jaarrekening niet erg lang meer op zich laten wachten dus je krijgt gauw meer duidelijkheid!

Wat betreft de verlenging.. op basis van je vorige jaarrekening is het advies € 144 dit i.c.m. een vast aanbod voor 1 jaar. Een ander aanbod hebben we momenteel niet klaarstaan. Dit verlengaanbod kan je overigens ook terugvinden op je Mijn energiedirect en in de app.

Mocht je besluiten om over te stappen dan kan dit boetevrij i.v.m. je variabele overeenkomst.

Zijn al je vragen zo beantwoord?

Groetjes Tessa,
Webcare Energiedirect

Lodowika

Heeft op 14 december 2023 om 12:00 geantwoord

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Hoe complex kan het zijn. Er is wel een adviesprijs gegeven. Vandaag rond ik mijn vergelijkingstocht in de loop van de middag af.
Klacht.nl, Enorm bedankt.

Alle klachten die gemeld zijn door Lodowika
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie