Klacht: Energierekening/ factuur en de afhandeling hiervan

Vince22 op 17 mei 2022 over EnergieDirect in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
EnergieDirect has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 mei 2022
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen Vincent, Balen dat je steeds geen reactie hebt gekregen. Wanneer je op een herinneringsmai reageert, komt deze inderdaad niet aan omdat het een noreply-adres is. Hoe graag ik zou willen, ik kan je niet verder helpen omdat alles nu...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 17 mei 2022

Een klant van EnergieDirect ontving een onduidelijke factuur en kon hierop niet adequaat reageren via e-mail, omdat zijn antwoorden werden geblokkeerd. Na verschillende pogingen om contact op te nemen, kreeg hij uiteindelijk een telefonische benadering, maar kon niet goed reageren vanwege andere verplichtingen. Ondanks toezeggingen om een specificatie van de factuur te sturen, ontving de klant hier geen opvolging op, wat leidde tot herhaalde verzoeken om duidelijkheid.

Mijn Klacht:

Enig tijd geleden heb ik van energiedirect per mail een factuur ontvangen. Ik moest een bedrag betalen. Deze factuur kon ik niet herleiden waarna ik een op de mail heb gereplyed. Deze bounste terug. Op de mail kon niet geantwoord worden. Na gedoe op de site met een chatbot en ander gedoe, het mailadres van de klantenservice gevonden. Niet veel later werd ik in het weekend plots gebeld door een meneer die over de rekening begon. Ik stond het sportteam van mijn dochter te coachen dus kwam het niet goed uit. Wel nogmaals aangegeven dat ik best bereid ben te betalen, maar dan graag een goed overzicht ontvang. Er is mij toegezegd dat ik dit overzicht zou ontvangen. Daarna ook nog tot 3X toe een mail gestuurd dat ik graag een specificatie ontvang zodat ik terug kan lezen. Deze mails steeds als reactie op herinneringen van energiedirect. Wederom de vraag waarom ik als klant plot en onverwachts een behoorlijk bedrag moet terugbetalen. En dat ik graag een herleidbare specificatie ontvang. Steeds en tot driemaal toe geen reactie. Afgelopen weekend een brief van een incassobureau. Dus zojuist gebeld en mijn verhaal voorgelegd. Ze konden niks voor mij betekeken. Ze konden wel de specificatie opvragen maar dan kostte mij dan wel de incassokosten vn 68 euro. Dit omdat zij inschatte dat de termijn (nog 9 dagen te gaan) niet gehaald zou worden. Advies: maak betaald nu eerst maar en maak daarna bezwaar. Op mijn vraag waar ik dit kon doen had deze dame geen antwoord. Nu net internet aan het afzoeken waar ik bezwaar kan maken of een klacht i kan dienen. De site en chat/bot op energiedirect helpt mij niet verder. Wel willen ze graag de klacht direct oplossen. Dus of ik direct iemand wil spreken? Daar ja op geantwoord, maar er is niemand beschikbaar (aldus de bot). Nu een kwartier geprobeerd, maar dus niet te vinden hoe ik bezwaar indien. Via google nu op deze site…. Voor mij geen energiedirect meer. Energie en rekening en incassobureau komt direct, reactie op nette klanten blijft uit. Dat dit kan in Nederland.

Gewenste Oplossing:

Een nette oplossing. Is het niet logisch om als klant een herleidbare specificatie te vragen?
Dit kost mij ontzettend veel tijd zo. Mijn uurtarief is 75 euro. Korting op de rekening.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar EnergieDirect over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door EnergieDirect in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat EnergieDirect een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

EnergieDirect

Heeft op 18 mei 2022 om 10:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen Vincent,

Balen dat je steeds geen reactie hebt gekregen. Wanneer je op een herinneringsmai reageert, komt deze inderdaad niet aan omdat het een noreply-adres is.

Hoe graag ik zou willen, ik kan je niet verder helpen omdat alles nu is uitbesteed. Ik kan dus niet precies zien wat er nog openstaat en waaruit dit bedrag bestaat. Alle communicatie zal dus ook via het incassobureau moeten verlopen omdat ik verder niets inzichtelijk heb.

Weet je hiermee voldoende? Snap dat het vervelend is maar ik kan hierin niets voor je betekenen.

Groetjes Joyce | Team Webcare Energiedirect.nl

Vince22

Heeft op 18 mei 2022 om 15:30 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Zeer ontevreden. Wederom klantonvriendelijk. Op basis van mijn verhaal lijkt het mij niet moeilijk om dit netjes op te lossen. Ook geen alternatief geboden, bijvoorbeeld waar ik een officiële klacht in kan dienen of bezwaar kan maken bijvoorbeeld. Dan kan ik mijn verhaal ondersteunen met documentatie. Wederom slappe hap dus.

Bericht van EnergieDirect

3 jaren geleden - Goedemorgen Vincent, Hiervoor zou je dan het beste een klacht kunnen indienen bij de externe partij. De contact gegeven hiervoor zijn: contactgegevens zijn: Intrum Postbus 36000, 1020 MA Amsterdam. Debiteurenlijn: 088 118 9999. Email: [email protected] Groetjes, Noura | Webcare Energiedirect.nl

Alle klachten die gemeld zijn door Vince22
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie