Klacht: Wel de lusten niet de lasten bij overname

Arnemuiden op 14 november 2021 over Eneco in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eneco has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 november 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste heer de Leeuw, Wederom dank voor het delen van uw klacht. Graag geef ik u hierop mijn reactie. Hoe vervelend de situatie ook is, ik verzoek u vriendelijk om niet steeds opnieuw klachten in te dienen via dit kanaal...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Eneco
Status Opgelost
Datum 14 november 2021

Een klant heeft een klacht ingediend over de overname van Welkom Energie door Eneco, waarbij hij en andere klanten zich gedupeerd voelen. Ze ontvangen een eindafrekening van € -669,22 en vrezen extra kosten door een eenzijdige overeenkomst van Eneco. Daarnaast zijn ze teleurgesteld dat ze geen recht hebben op de welkomstbonus die bij Welkom Energie was beloofd.

Mijn Klacht:

Mail inzake eindafrekening met bijbehorende bijlage van een ongewild gedupeerde klant (gelukkig niet ikzelf maar helaas wel vele anderen) van de inmiddels failliet verklaarde energieleverancier Welkom Energie

Door u te ontvangen € -669,22. Hoogstwaarschijnlijk dus niet.

Dus tweemaal gedupeerd omdat deze ongewild gedupeerde klant door Eneco overgenomen en bij het opzeggen van de door Eneco éénzijdige opgelegde nieuwe overeenkomst de kans op bestaat op een extra nabetaling van mogelijk 70%van het maandbedrag tot de mogelijkheden hoort. Dit afhankelijk van het verbruik.

Ook naar de welkomstbonus die Welkom Energie bij het bij hun afsluiten van een overeenkomst kan de ongewild gedupeerde klant fluiten. 

De in dit verhaal ongewild gedupeerde klant moet nu in ieder geval tot 2 maart 2022 in plaats van een maandbedrag van € 152,50 (inclusief verrekening van een welkomstbonus van € 220,- bij de inmiddels failliete, voormalige leverancier Welkom Energie, een maandbedrag van maar liefst € 316,- bij Eneco gaan betalen. Dit voor een vrij opzegbare overeenkomst. Mag en kan dit zomaar allemaal en waarom is er voor deze ongewilde gedupeerde(n) geen vangnet?

Mag en kan dit zomaar en wie kan en wil hier meer over vertellen en eventueel een helpende hand bieden?

Begeleidend tekstgedeelte behorende bij mail met bijlage inzake eindafrekening ongewild gedupeerde klant van Welkom Energie:

Beste heer ……..,

In de bijlage ontvangt u van ons de eindafrekening. Op het voorblad van de factuur staat een samenvatting van de rekening, de pagina’s erna vertellen exact wat uw verbruik is geweest en wat het heeft gekost. U heeft de afgelopen periode minder verbruikt dan waar u eerder, via de termijnbedragen, voor betaald heeft.

Het is op dit moment onbekend of en zo ja wanneer u het teveel betaalde bedrag van ons ontvangt. Als gevolg van het faillissement zijn namelijk alle huidige schulden “bevroren”, zodat schuldeisers de betaling van deze vordering niet kunnen afdwingen. De curator zal de komende tijd nodig hebben om in kaart te brengen wie er allemaal geld tegoed hebben van Welkom Energie. Nadat dit is vastgesteld, zal beoordeeld worden of de vorderingen van de openstaande schuldeisers in de toekomst (gedeeltelijk) voldaan kunnen worden. Dat zal enige tijd in beslag nemen.

Met vriendelijke groet,

Welkom Energie

Gewenste Oplossing:

Het door de ongewild gedupeerde teveel betaalde bedrag aan Welkom Energie terugkrijgen van Eneco.

Dit onmdat de gedupeerde niet hier voor heeft mogen kiezen en verplicht klant heeft moeten worden van Eneco.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eneco over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Eneco in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Eneco een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Eneco

Heeft op 15 november 2021 om 14:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Arnemuiden

Heeft op 15 november 2021 om 16:19 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bovenstaande geeft maar aan hoe onbeschoft Eneco met zijn (opgelegde) klanten omgaat. Het alom bekende standaard- en afschuifverhaal. Wel de lusten maar niet de lasten. Voor mij en ik denk voor vele anderen nooit meer Eneco!

Klachten indienen mag niet en wordt niet op prijs gesteld door Eneco en op ingediende klachten via hun eigen website wordt niet/niet tijdig gereageerd. Daarop komt waarschijnlijk weer de standaard reactie die ze aan iedereen geven. Het regent momenteel klachten over en bij Eneco. Hoe zou dat dan toch komen?

Misschien dan maar een klacht indienen bij de Geschillencommissie.

Alle klachten die gemeld zijn door Arnemuiden
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie