Mijn Klacht:
Vorig jaar gebeld door Eon. Zoals de mevr. In kwestie vroeg heb ik haar het verbruik van het jaar daarvoor genoemd. Na even rekenen kwam zij op een termijnbedrag dat zo’n 15% lager was dan het bedrag dat ik betaald bij Nuon. Volgens de mevrouw aan de telefoon was dat te danken aan de gunstige tarieven van Eon. Goedgelovig nam ik dat aan.
Daarop besloot ik over te stappen.
Afgelopen zomer ontving ik van Eon mijn eerste jaarafrekening. Het bij te betalen bedrag was nogal fors. Wat bleek, ongeveer 300 euro van dat bedrag was ontstaan doordat mijn termijnbedrag veel te laag was. Na navraag bij Eon was ik erachter dat ze mijn termijnbedrag niet hadden gebaseerd op het verbruik van het jaar daarvoor maar op een gemiddelde van het verbruik van de laatste 5 jaar!! Als ik dat had geweten was ik daar nooit mee akkoord gegaan. In het verbruik van mij. Gezin is al jaren een stijgende lijn te zien. Niet gek als je je bedenkt dat ons gezin is gegroeid, de kinderen ouder worden (laptops, IPads e.d) en wij ons luxere apparatuur kunnen veroorloven (gashaard, terraskachels).
Mailwisseling met de klachtenafdeling volgde. Niet een keer hebben zij mij antwoord gegeven op de volgende vraag: waarom wordt het bedrag gebaseerd op 5 voorgaande jaren en waarom wordt dat niet in het contract vermeld? Ik vind dat zij mijn termijnbedrag opzettelijk te rooskleurig hebben vastgesteld (ook zij kunnen die stijgende lijn toch zien?) om mij als klant binnen te halen.
Inmiddels een VVV bon ontvangen van Eon. Die heb ik ongeopend teruggestuurd met de medeling erbij dat ik geen kadobon wil maar een antwoord op mijn vraag.
Eerste betalingsherinnering ontvangen van de resterende 300 euro. Het deel van het bedrag dat te wijten is aan een hoger verbruik heb ik uiteraard wel overgemaakt, evenals het termijnbedrag (dat nu ineens wel realistisch is overigens).
Gewenste Oplossing:
Als zij toegeven het termijnbedrag te rooskleurig hebben vastgesteld. Daardoor voel ik mij immers niet alleen beetgenomen maar ben ik ook verrast door een hoge jaarafrekening. NB zij hebben in een mail aangegeven dat de procedure omtrent het vaststellen van een termijnbedrag binnenkort wordt veranderd om dergelijke misverstanden in de toekomst te voorkomen. Waarom geven ze het dan in mijn geval niet toe?
Maat een antwoord zou ik een daad bij het woord, in de vorm van een compensatie, reëel vinden.

