Klacht: Overstap naar Eneco niet volgens afspraak

W. op 07 mei 2014 over Eneco in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eneco has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 20 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

We hebben de klant gesproken en de situatie doorgenomen. Het is duidelijk dat we de overstap te vroeg in gang hebben gezet, met de bijbehorende consequenties. We vergoeden de kosten die hier voor de klant aan verbonden zijn.

Bedrijf Eneco
Status Opgelost
Datum 7 mei 2014

Een klant heeft een overstap van Essent naar Eneco geregeld, waarbij hij expliciet aangaf dat deze pas in juni mocht plaatsvinden. Ondanks deze afspraak heeft Eneco de overstap eerder in gang gezet, waardoor de klant een korting van 195 euro bij Essent misloopt. Na zijn klacht te hebben ingediend, verwijst Eneco naar een zinsnede in de bevestiging waar de klant op had moeten reageren, wat de klant als onterecht beschouwt.

Mijn Klacht:

Ik ben overgestapt van Essent naar Eneco nadat ik telefonisch benaderd ben door Eneco.
In het telefoongesprek, ook in het gedeelte wat opgenomen is, heb ik meerdere keren nadrukkelijk vermeld dat de overstap plaats mocht vinden in juni, nadat ik mijn jaarcontract met Essent uitgediend heb. Dit in verband met een eenmalige korting van 195 euro die door Essent verrekend zou worden na 12 maanden.
Eneco heeft tegen de afspraken in de overstap direct in gang gezet waardoor ik mijn korting van 195 euro bij Essent misloop.
Na gereclameerd te hebben wijzen ze mij op een zinsnede in de bevestiging waar ik op had moeten reageren, maar dat heb ik niet gedaan. Eneco geeft aan dat ik maar beter had moeten lezen en had moeten reageren, maar ik vind het verkeerd dat de bevestiging die ik gehad hebt duidelijk afwijkt van de gemaakte afspraken.
Eneco tikt de betreffende medewerker op zijn vingers en daarmee is de kous af.

Gewenste Oplossing:

Vergoeding van de 195 euro die ik door toedoen van Eneco niet krijg van Essent

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eneco over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Eneco in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Wat een verschrikkelijke actie van Eneco. Ten eerste loop ik mijn korting van 195 euro mis. Daarnaast berekent Essent nu ook nog 100 euro beeindigingsvergoeding. Die worden door Eneco vergoedt. Allemaal onnodig als ze gewoon het einde van mijn contract afgewacht hadden zoals afgesproken. Geld geen probleem ? Dit is toch echt geldverspilling!

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Onderstaande tekst staat op vergelijkingssites als prizewize.nl. Kijk eens naar wat Eneco zegt te doen als het bestaande contract nog minder dan 3 maanden looptijd heeft: Informatie van de aanbieder Bij een overstap zegt Eneco de overeenkomst bij de huidige energieleverancier op. Eneco controleert de einddatum van uw huidige contract in het CER en zorgt ervoor dat er direct, uiterlijk binnen 3 maanden, geprofiteerd kan worden van het contract. Nieuwe klanten die een contract hebben met een resterende looptijd van maximaal 3 maanden stappen over na het einde van het huidige contract. Klanten die een contract hebben met een resterende looptijd langer dan 3 maanden worden direct overgezet. Eventuele opzegboete en misgelopen welkomstkorting worden niet vergoed. U betaalt aan uw energieleverancier zowel voor de energie zelf als voor de kosten voor het transport van de elektriciteit en/of het gas.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Eneco heeft de klacht netjes opgelost. Zij erkennen dat ze het contract te vroeg in hebben laten gaan en vergoeden de schade die daardoor ontstaan is. Compliment !

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Eneco een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Eneco beoordeeld.

Eneco

Heeft op 20 mei 2014 om 15:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de klant gesproken en de situatie doorgenomen. Het is duidelijk dat we de overstap te vroeg in gang hebben gezet, met de bijbehorende consequenties. We vergoeden de kosten die hier voor de klant aan verbonden zijn.

W.

Heeft op 20 mei 2014 om 15:52 geantwoord

Ik vond dat ik in eerste instantie te lang niets van Eneco hoorde, maar toen het eenmaal opgepakt werd ben ik gebeld en is mijn klacht op een keurige manier opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Source: ACM / Geschillencommissie Energie