Klacht: niet voldoende informatie gehad bij afsluiten contract

hgmlamers op 07 maart 2018 over Eneco in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eneco has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 maart 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Lamers, Spijtig om te vernemen dat u na een jaar bent overgestapt naar een andere leverancier en een hoge eindnota heeft gekregen. Ook vinden wij het spijtig dat onze medewerker adviseerde om na een jaar al over te...

Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Eneco
Status Opgelost
Datum 7 maart 2018

Een klant van Eneco heeft een klacht ingediend over het gebrek aan informatie bij het afsluiten van een vierjarig contract voor gas en stroom. De klant ontving een hoge eindafrekening van ruim 600 euro, die volgens Eneco niet alleen de overstapboete omvat, maar ook een beloofde korting die niet was vermeld tijdens het afsluiten van het contract. De klant verwijt de adviseur, Arthur, dat hij deze belangrijke informatie heeft verzwegen.

Mijn Klacht:

Vorig jaar heb ik een 4 jarig contract afgesloten bij Eneco voor gas en stroom bij ene Arthur ( helaas heb ik geen achternaam) die mij er zelf nota bene op wees dat als ik na een jaar een betere aanbieding kreeg van een andere leverancier direct moest overstappen. Dat heb ik nu per 1 maart gedaan. Echter nu krijg ik een afrekening van Eneco van ruim 600 euro. ik heb meteen met eneco gebeld hoe het mogelijk om zulke absurde hoge eindafrekening te krijgen. Die verteld mij dat het niet alleen de overstapboete is maar ook de korting die mij toen is beloofd, dit had die Arthur aan mij moeten vertellen op het moment dat hij bij ons een contract aanbood en dat heeft hij dus bewust voor ons verzwegen. En dat neem ik die Arthur zeer kwalijk. Eneco adviseerde om een klacht in te dienen, dus bij deze.

Gewenste Oplossing:

wij zijn tevreden als Eneco ons die 250 euro terugbetaald die door het verzwijgen van Arthur ons wel heel duur komen te staan.

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eneco over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Eneco in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Eneco een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Eneco

Heeft op 08 maart 2018 om 11:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Lamers,

Spijtig om te vernemen dat u na een jaar bent overgestapt naar een andere leverancier en een hoge eindnota heeft gekregen. Ook vinden wij het spijtig dat onze medewerker adviseerde om na een jaar al over te stappen nar een andere leverancier, terwijl u een contract voor 4 jaar met ons bent aangegaan.
Uw gewenste oplossing wijzen we af, aangezien in de voorwaarden van het contract staat dat als u het contract met ons voor de einddatum vaste looptijd opzegt, te weten voor 2 maart 2021, u de
vergoeding van de opzegboete aan ons moet terugbetalen. De €250 die wij hebben vergoed van de vorige leverancier is dan ook terecht en corrigeren wij niet.
Wel kan ik iets anders voor u betekenen. Er wordt op de eindnota 2x €50 berekend voor correctie korting nieuw contract. In de voorwaarden van uw contract staat dat als u het energiecontract binnen een jaar opzegt, u aan ons een compensatie betaalt omdat u een
welkomstcadeau heeft ontvangen. U bent precies één jaar klant geweest, van 2 maart 2017 tot aan 2 maart 2018, waardoor ik de €100 laat vervallen. De eindnota wordt daarmee verlaagt naar €509,86. De huidige betalingsregeling zal door blijven lopen. Echter verlagen wij de 4e termijn met €100, waardoor wij in juni €54,82 incasseren i.p.v. €154,82. Maandelijks ontvangt u een voortgang van de betalingsregeling per e-mail en daar kunt u de verlaging ook op terug zien.

We hopen u hiermee voldoende te hebben geholpen en geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,
Danielle
Eneco Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie