Mijn Klacht:
E.on heeft meerdere malen bij het berekenen van de eindejaars rekening niet de opgegeven meterstanden gebruikt maar zelf een schatting gemaakt, zogenaamd gebaseerd op historisch verbruik, zonder mij hiervan op de hoogte te stellen.
Deze schatting was telkens onrealistisch laag (een derde van wat er verbruikt werd) waardoor ik eerst geld terug kreeg maar dit jaar ineens bijna 1600 euro moest bijbetalen terwijl het huishouden kleiner is geworden en het ook nog eens een erg warm jaar is geweest. Ik heb de klantenservice benaderd voor tekst en uitleg en zij hebben aangegeven dat de doorgegeven meterstanden van de afgelopen 2 jaar niet klopten en daarom een schatting hebben gemaakt zonder mij hiervan op de hoogte te stellen. Daarnaast ben ik nooit op de hoogte gesteld dat een verrekening hiervan plaats zou vinden op de nota van 2015.
Ik rekende er dus op om geld terug te krijgen dit jaar maar door hun grove inschattingsfout zit ik nu met een torenhoge rekening. Bovendien vind ik het zeer klantonvriendelijk dat niet aangegeven wordt wanneer er mogelijke fouten geconstateerd zijn en ook dat ik zo veel moeite moet doen om te achterhalen waar de fout vandaan komt. Daarnaast vind ik het ook erg onprofessioneel om een gemaakte fout zo te maskeren.
Gewenste Oplossing:
Ik ben tevreden als mijn eindejaars rekening van E.on over het jaar 2015 alleen bestaat uit mijn verbruik over 2015 en niet verhoogd wordt met de bijtelling die voorstroomt uit hun lage inschatting van het jaar 2014 waarvan ik niet op de hoogte gesteld ben.

