Klacht: Hoge eindejaars rekening

JAerts op 30 december 2015 over Eneco in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eneco has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 augustus 2018
Reactie van het bedrijf:

Wij zijn bezig met het opschonen van onze administratie. Daarom wordt uw klacht door ons gesloten. Wij hebben deze klacht in het verleden in behandeling genomen en hebben wij al afgehandeld. Met vriendelijke groet, Eneco Zuid Nederland Afdeling Klachten E...

Bedrijf Eneco
Status Opgelost
Datum 30 december 2015

Een klant van Eneco heeft geklaagd over de eindejaarsrekening, waarbij de meterstanden niet correct zijn gebruikt en in plaats daarvan onrealistische schattingen zijn gemaakt. Dit resulteerde in een onverwachte bijbetaling van bijna 1600 euro, ondanks een kleiner huishouden en een warm jaar. De klantenservice gaf aan dat de meterstanden van de afgelopen twee jaar niet klopten, maar de klant was niet geïnformeerd over deze schattingen of de verrekening.

Mijn Klacht:

E.on heeft meerdere malen bij het berekenen van de eindejaars rekening niet de opgegeven meterstanden gebruikt maar zelf een schatting gemaakt, zogenaamd gebaseerd op historisch verbruik, zonder mij hiervan op de hoogte te stellen.

Deze schatting was telkens onrealistisch laag (een derde van wat er verbruikt werd) waardoor ik eerst geld terug kreeg maar dit jaar ineens bijna 1600 euro moest bijbetalen terwijl het huishouden kleiner is geworden en het ook nog eens een erg warm jaar is geweest. Ik heb de klantenservice benaderd voor tekst en uitleg en zij hebben aangegeven dat de doorgegeven meterstanden van de afgelopen 2 jaar niet klopten en daarom een schatting hebben gemaakt zonder mij hiervan op de hoogte te stellen. Daarnaast ben ik nooit op de hoogte gesteld dat een verrekening hiervan plaats zou vinden op de nota van 2015.

Ik rekende er dus op om geld terug te krijgen dit jaar maar door hun grove inschattingsfout zit ik nu met een torenhoge rekening. Bovendien vind ik het zeer klantonvriendelijk dat niet aangegeven wordt wanneer er mogelijke fouten geconstateerd zijn en ook dat ik zo veel moeite moet doen om te achterhalen waar de fout vandaan komt. Daarnaast vind ik het ook erg onprofessioneel om een gemaakte fout zo te maskeren.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als mijn eindejaars rekening van E.on over het jaar 2015 alleen bestaat uit mijn verbruik over 2015 en niet verhoogd wordt met de bijtelling die voorstroomt uit hun lage inschatting van het jaar 2014 waarvan ik niet op de hoogte gesteld ben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eneco over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Eneco in behandeling genomen

Bericht van

10 jaren geleden - Geachte heer Aerts, Via e-mail heb ik uw klacht in behandeling genomen. Met vriendelijke Groeten, Mevrouw M. Guns E.ON klachtenafdeling

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Eneco een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Eneco

Heeft op 10 augustus 2018 om 11:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij zijn bezig met het opschonen van onze administratie. Daarom wordt uw klacht door ons gesloten. Wij hebben deze klacht in het verleden in behandeling genomen en hebben wij al afgehandeld.

Met vriendelijke groet,
Eneco Zuid Nederland
Afdeling Klachten

E [email protected]
T 0900-0601 (uw gebruikelijke belkosten)
F (31) (0)40-2577755

Eneco Zuid Nederland B.V.
Dr. Holtroplaan 2-28
NL-5652 XR Eindhoven
www.welkom-bij.eneco.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie