Klacht: Eneco abonnement onderhoud cv ketel

F. Verweij op 04 november 2017 over Eneco in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eneco has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 november 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Verweij, Bedankt voor het delen van uw klacht. Spijtig om te vernemen dat er een tijd is doorbetaald voor een dienst waar u geen gebruik van maakte. Graag reageer ik op uw klacht. Aan de hand van uw...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Eneco
Status Opgelost
Datum 4 november 2017

Een klant heeft geklaagd over Eneco, omdat er gedurende twee jaar onterecht kosten voor een cv-ketel abonnement zijn afgeschreven na de verkoop van zijn oude huis. Ondanks herhaaldelijk contact en het ontbreken van werkzaamheden, weigerde Eneco de kosten terug te betalen en hielden ze de klant aan een maand opzegtermijn. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Jarenlang stond mijn vorige huis te koop. Ik had al een ander huis gekocht waar ik ben gaan wonen.

Per 1 oktober 2015 werd het oude huis verkocht en werd de stroom bij Eneco opgezegd, de reden werd duidelijk aangegeven: verhuizing!

Eneco heeft zonder dat ik het wist, twee jaar lang maandelijks kosten voor het abonnement op een cv ketel van een huis welke verkocht was, afgeschreven.

Ik heb contact opgenomen, ze hebben in die twee jaar geen werkzaamheden verricht en geen kosten gemaakt.

Toch wilden ze mij het geld niet terugbetalen.

Tot overmaat van ramp waren ze zelfs zo onbeschoft dat ze me aan een maand opzegtermijn hebben gehouden en nog meer geld hebben afgeschreven terwijl ze wisten (!) dat ik er al twee jaar (!) niet meer de eigenaar ben.

Ondertussen hebben ze hun administratie verbeterd waardoor dit soort fouten niet meer voorkomen. Dat is fijn voor nieuwe mensen, maar ik wil dat het recht gezet wordt.

Gewenste Oplossing:

Wanneer Eneco mij de onterechte kosten van twee jaar abonnement terugbetaald incl de maand opzegtermijn.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eneco over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Eneco in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Eneco een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Eneco

Heeft op 07 november 2017 om 13:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Verweij,

Bedankt voor het delen van uw klacht. Spijtig om te vernemen dat er een tijd is doorbetaald voor een dienst waar u geen gebruik van maakte. Graag reageer ik op uw klacht.

Aan de hand van uw klantnummer heb ik uw gegevens bekeken. Op de recent verstuurde eindnota wordt u berekend over een periode van april 2017 tot en met september 2017. Ik begrijp uit uw bericht dat het abonnement onterecht voor de duur van twee jaar van uw rekening is afgeschreven.

Helaas vind ik onder hetzelfde klantnummer geen gegevens over de levering van energie terug op het adres. Heeft u daarvan wellicht een ander klantnummer? U kunt dit eventueel nagaan op de verstuurde eindnota die wordt aangemaakt bij een verhuizing. De adresgegevens leveren ook geen zoekresultaat op in de vorm van een eerder opgezegd energiecontact.

Ik denk hierover graag met u mee. Alvast bedankt.

Met vriendelijke groet,

Rodney
Eneco Webcare

F. Verweij

Heeft op 13 november 2017 om 22:13 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Hoi Rodney,

Mijn huis werd een paar jaar verhuurd en de laatste huurder had bij jullie een energiecontract. LVS 5c 3811BP Amersfoort, de naam laat ik even achterwege ivm privacy, als het goed is, staat 1 oktober 2015 als verhuisdatum en ik kan best 1 maand opzegtermijn accepteren als hieraan niet voldaan is, maar de overige maanden, wil ik echt graag teruggestort zien op mijn rekening.

Ik zou dat een terechte oplossing vinden aangezien jullie pas onlangs die administratie op orde hebben gebracht.

Mocht ik bewijs van verkoop moeten sturen, laat het me weten.
Graag geen verder oponthoud en uitstel, netjes afhandelen wordt meer dan gewaardeerd en zou betekenen dat ik voor een energiecontract bij jullie terugkom.

Bericht van Eneco

8 jaren geleden - Beste heer Verweij, Bedankt voor uw reactie. Prima dat u de naam van de laatste huurder niet noemt, met het oog op de privacy kan ik me daar wat bij voorstellen. Los hiervan heb ik gekeken naar de energielevering op het adres vanuit Eneco. Ook met de aanvullende informatie uit uw reactie kom ik niet verder dan het zoekresultaat beschreven in mijn eerste antwoord op uw klacht. Ik kan op basis van de gegevens niet herleiden dat wij ook de energie recent (tot 1 oktober 2015) geleverd hebben. Het spreekt daarbij niet in uw voordeel dat de levering van energie niet op uw naam heeft gelopen met het oog op de beëindiging van het onderhoudscontract. Hoewel er hierbij sprake is van afzonderlijke, gesloten overeenkomsten voor energie en eventueel een onderhoudscontract, is er nu dus überhaupt geen verband zichtbaar omdat de levering van energie niet op uw naam, dan wel op één van uw huurders terug te vinden is. Op basis van voorgaande toelichting, de eerdere terugkoppeling van mijn collega's hierover en het feit dat er tot voor kort simpelweg geen opzegging bekend is voor het onderhoudscontract, sluit ik mij aan bij het eerdere antwoord van mijn collega's zoals per e-mail (onder andere op 4 september 2017) gedeeld. Met vriendelijke groet, Rodney Eneco Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie